maltepe escort
“İşimiz hizmet, gücümüz millet”

“İşimiz hizmet, gücümüz millet”

OSB Müteşebbis Heyeti toplandı

OSB Müteşebbis Heyeti toplandı

“Kültür ve Sanat ülkenin beka meselesidir”

“Kültür ve Sanat ülkenin beka meselesidir”

TSO’dan hayırlı olsun ziyareti

TSO’dan hayırlı olsun ziyareti

Trafik Yılı Etkinlikleri Çarşamba Günü Başlıyor

Trafik Yılı Etkinlikleri Çarşamba Günü Başlıyor

Vali Baruş’a ziyaret
  • Ana Sayfa » Malatya
  • 21 Kasım 2018 - 10:34:31
Vali Baruş’a ziyaret

6 Kasım Valiler Kararnamesi ile ilimizde görevine başlayan Vali Aydın Baruş, İl Jandarma Komutanlığı’nın yürüttüğü faaliyetleri yerinde inceleyerek Jandarmanın sorumluluk alanındaki çalışmalara ilişkin brifing aldı.

Vali Baruş’u İl Jandarma Komutanı J. Albay Necmi İnce karşıladı. Vali Aydın Baruş, İl Jandarma Komutan Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Jandarma Personeli ile tek tek tokalaşarak tanıştı.

Jandarma Şeref Defteri’ni imzalamasının ardından İl Jandarma Komutanı J. Albay Necmi İnce ile bir süre görüştü.

İl Jandarma Komutanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce tarafından Vali Aydın Baruş’a, Jandarmanın sorumluluk alanında yürütülen faaliyetler, genel güvenlik ve asayiş uygulamaları ile ilgili brifing sunuldu.

Toplantıda İl Jandarma Komutan Yardımcıları ve Şube Müdürleri de hazır bulundu.

Vali Aydın Baruş, ilimize bu hizmetleri gerçekleştiren ve brifingi sunan başta İl Jandarma Komutanı olmak üzere, Jandarma teşkilatına, İl Jandarma Komutan Yardımcılarına, Şube Müdürlerine, görevli askerlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

VALİ BARUŞ, DOĞANŞEHİR İLÇESİNDE TOPLANTI VE ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Aydın Baruş, Doğanşehir ilçesinde başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili ilçenin yaşam kalitesini arttırmak, Devletimizin sağladığı imkânlarla halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek için yapılacak çalışmalar üzerinde muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Doğanşehir İlçesinde İlçe Kaymakamı Murtaza Ersöz, İlçe Belediye Başkanı Vahap Küçük ve Kurum Müdürleri tarafından karşılanan Vali Aydın Baruş, toplantı öncesi Vahap Küçük Meslek Yüksek Okulunda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı. Meslek Yüksek Okulunun kafeteryasında öğrencilerle çay içerek bir süre sohbet eden Vali Aydın Baruş toplantı salonuna geçti.

MUHTARLAR DEVLETİMİZİN KOLU KANADIDIR

Toplantı öncesi Vali Baruş yaptığı konuşmada, “Gerek kaymakam olarak çalışırken gerekse vali olarak çalışırken her zaman vatandaşlarımızın sorunlarını dertlerini takip etme de muhtarlarımız bizim kolumuz kanadımız oldu. Biz muhtarlarımız vasıtasıyla insanlarımızın gerçek hayatta karşılaştıkları sorunlara ve problemlere vakıf olduk ve onlara çözüm bulmaya çalıştık. Çünkü bizim ilk elden bütün sorunlara hâkim olmamız onları öğrenmemiz mümkün olmuyor. Bu anlamda muhtarlarımız aslında devletin kamu hizmetlerinin, belediye hizmetlerin en uç noktadaki takipçisidir.  Muhtarlarımız vatandaşımızın oylarıyla seçilen ve demokratik bir usulle göreve gelen kimseler oldukları için aynı zamanda da yerel yönetimin sözcüleridir. Muhtarlarımızı biz de çok önemsiyoruz devletimiz çok önemsiyor. Hepimizin bildiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncelik verdiği kişiler arasında her zaman muhtarları tercih ediyor, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde muhtarlarımızı peyderpey ağırlıyor ve onlara verdiği önemi her konuşmasında vurguluyor. Bu anlamda da sizlere verilen öneme binaen muhtarlarımızda görevlerini hassasiyetle yerine getirirlerse sorumluluklarının bilincinde olurlarsa memleketimiz çok daha güzel olur. Değerli muhtarlarımız memleketimizin birlik beraberliğinin sağlanmasında çok önemli rolünüz var. Çünkü vatandaşımızın yanında olmak, onların dertleriyle ilgilenmek, devletin vatandaşına her zaman sahip çıktığını gösterir.

BERABERCE VATANDAŞIMIZIN HUZURUNU TEMİN EDELİM

Bu toplantı sizin sorunlarınızı dile getirmenizi sağlayarak toplantının asıl amacına ulaşmasını sağlamaktır. Huzur ve güvenliğin sağlanması, vatandaşımızın akşam evine gittiğinde rahat, huzurlu bir şekilde uyuması hepimizin görevidir. Değerli muhtarlarımız başta valiniz olmak üzere kaymakamlarımız, kolluk kuvvetlerimiz, emniyetimiz, jandarmamız geleceğimiz için çalışıyoruz. Ancak bu çalışmayı yaparken mutlaka sizin yardımınızı almaya ihtiyacımız var. Çünkü siz her zaman insanlarımızın içindesiniz, mahallemizde olabilecek her türlü hadiseden haberiniz oluyor ve bu hadiselerin yukarıya zamanında iletilmesinde ve gereken tedbirlerin zamanında alınması noktasında çok önemli rolünüz var. Vatandaşlarımızın güvenliğini etkileyecek tatsız olaylar varsa mutlaka bunları jandarmamıza, emniyetimize bildirin, bizlerde zamanda müdahale ederek vatandaşımızın huzurunu temin edelim. Diğer taraftan okullarımızın güvende olması çocuklarımızın güven içerisinde okullara gitmesi çok önemli, okullarımızın çevresinde gerekli tedbirleri alıyoruz.

OKUL ÇEVRELERİNİ DAHA GÜVENLİ HALE GETİRDİK

İçişleri Bakanımızın talimatı ile özellikle bu yıl okullarımızda kolluk görevlisi ve özel güvenlik görevlisi görevlendirme noktasında büyük aşama kaydettik. İşkur vasıtasıyla alınan bu elemanlar hem okulların güvenliğine katkı sağlıyor hem de okul çevresinde olabilecek suçların önlenmesinde, bildirilmesinde önemli rol oynuyor. Bu noktada mutlaka okul idarelerimiz de muhtarlarımızla iletişim halinde olsun.

Çocuklarımızın iyi yetişmesi, iyi eğitim alması içinde bulunduğumuz yüksekokul da gayet modern ve Doğanşehir gibi bir ilçede bulunması da büyük bir şans. Diğer ilçelerimize de örnek oluşturan bir okul, bu okulu yapan insanlar, hayır sahibi insanlar. Çocuklarımızın burada çok daha iyi eğitim alması, dışarıdan öğrenci gelmesi için de yapmışlar. Doğanşehir’in gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.

SAĞLIKTA DEVRİM YAPTIK

Diğer taraftan sağlık hizmetlerinin tüm vatandaşlarımıza sağlanması da devletimiz ve hükümetinizin son yıllarda yapılan hamlelerle çok ivme kat etti. Artık bakılacak bir konu olduğunda vatandaşımız telefonunda tek bir telefon tuşuna basarak 112’yi arayarak ambulans isteyerek evinden ambulansla hastaneye götürülme imkânına sahip oldu. Yaşı müsait olanlar bilir geçmişte hayal edilemeyecek bir şeydi. Düşünün ilçe merkezine 40-50 km uzaklıkta bir köyden de ambulans gidip hastayı alıyor, hastaneye ulaştırıyor. Gerçekten devletimize ve bunu sağlayan insanlara çok dua etmemiz lazım. Özellikle yaşlılar ve yatalak hastalar için söylüyorum, bunların bir sağlık yardımına ihtiyacı olduğunda mutlaka muhtarlarımız olarak devreye girin, sağlık ekipleriyle iletişime geçin, gerekirse 112’yi arayın ve mutlaka vatandaşımıza yardımcı olun.

GEÇİM SIKINTISI YAŞAYAN TÜM AİLELERE ULAŞILACAK

Sosyal yardımlar konusunda devletimiz çok hassas, bakanlarımız çok hassas; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız o kadar çok sosyal yardım türünde hizmet veriyor ki artık bugün; ben çaresizim geçimimi sağlayamıyorum, çocuklarıma bakamıyorum diyebilecek aile kalmadı yani bunu diyebilen ailede varsa burada bizim kusurumuz var demektir. Özellikle engelli, kimsesiz, dul ve yetim aileler varsa geçim sıkıntısı çeken aileler varsa mutlaka kaymakamlığımıza bildiriyoruz.

Hastanelerimiz ve Sağlık Müdürlüğümüz palyatif bakım çerçevesinde gerekli hizmeti veriyor. Artık kendine bakamayacak durumda olan, elden ayaktan düşmüş, zorunlu ihtiyaçlarını bir kişi yardımını sağlayabilecek olan insanları, hastaları kastediyoruz. Bu durumdaki hastaların hizmet almasını sağlamamız lazım. Bunlardan haberimiz olsun ki kaymakamımızı haberdar edin ki kaymakamlığınız zamanında devreye girsin.

BİZİ BEKLEYEN EN BÜYÜK TEHLİKELERDEN BİRİSİ UYUŞTURUCU BELASI

Diğer önemli bir konu; “Uyuşturucu ile Mücadele”. Muhtarlarımıza sesleniyorum; özellikle okullarımızın çevresinde, sokak aralarında böyle bir şüpheli durum söz konusu ise, kulağınıza böyle bir duyum geldiği takdirde önemsiz demeyin ve mutlaka kolluk ekiplerini haberdar edin. Biz zamanında müdahale yapalım ki gençlerimizin bağımlılıktan uzak kalmasını sağlayabilelim. İçişleri Bakanımızın kararlılığı, devletimizin ve kolluk kuvvetlerimizin feragati sayesinde Terör ile mücadele de büyük mesafe kat ettik artık bitirme noktasına getirdik ama bizi bekleyen en büyük tehlikelerden birisi uyuşturucu belası. İnsanları sadece öldürmekle kalmıyor; gençleri düşünemez, kendine bakamaz hale getiriyor ve böylece o toplumun geleceği tehlikeye girmiş oluyor. Sadece terör ülkenin geleceği için tehlikeli değil aynı zamanda uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı diğer maddelere de zamanında müdahale yapmamız için sizlerin yardımına ihtiyacımız var. İçişleri Bakanımızın üzerinde durduğu önemli konulardan birisi de bunu valiliğimizin genelgesiyle de muhtarlığımıza duyurdu. Siz mahallemize sahip çıkarsanız mahallemizdeki sosyal organizasyonlarda, toplu organizasyonlarda, düğünlerde o düğün sahibine gerekli uyarıları yaparsanız; “kesinlikle burada silah atılmayacak” diye böylelikle tatsız olayları önlemede önemli işler yapmış oluruz. Eğer gerekli uyarıları yapmazsanız yaşanacak olaylarda silah atılmasını engellemediğiniz için ilk siz sorumlusunuz ve muhtarın da gerekli uyarıları yapmadığını duyduğumuz takdirde ben buradan söylüyorum muhtarlarımızla ilgili gerekli soruşturma iznini veririm.

Mart ayının sonunda mahalli seçimler yapılacak. Şimdiden herkese hayırlı olmasını diliyorum. Seçimlerin tartışmalı hale gelmesine neden olabilecek her tür hadiselere kesinlikle izin verilmeyecek. Sahte ve gerçeğe aykırı ikamet bildirimlerine müsaade edilemeyecek.

İnşallah Doğanşehir için gelecek hayırlara vesile olur. Burada kaymakamlığız, belediye başkanımız elbirliğiyle güzel işler yapmışlar. Bundan sonrada böyle devam edecekler inşallah. Tabii ki Doğanşehir için büyük bir tarihtir ki çok değerli belediye başkanımız ilçemiz için seferber olmuş. Her ilçede böyle şans yakalanmaz. Bunun iyi değerlendirilmesi lazım. Hep birlikte Malatya mızı çok daha güzel, mutlu bir şekilde yaşanmasını temin edeceğiz. Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ediyorum görevlerinizde başarılar diliyorum Allah yardımcınız olsun ” dedi.

Toplantıda Kurum müdürleri sırayla kürsüye gelerek çalışmaları hakkında bilgilendirme yapmalarının ardından Mahalle Muhtarları sorun, talep ve önerilerini şifai olarak iletirken ilgili daire müdürleri de muhtarların sorun ve taleplerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İlçenin sorunları müzakere edilerek talepler ve sorunlar dinlendi ve çözüm geliştirilmesi yönünde görüşler alındı.

Turgut Özal Üniversitesi Vahap Küçük Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Murtaza Ersöz, İlçe Belediye Başkanı Vahap Küçük, İl Jandarma Komutanı J. Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Büyükşehir Belediye Başkanlığı yetkilileri, Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri, Vakıflar Bölge Müdürlüğü,  İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Defterdarlık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Fedaş-Aksa Müessese Müdürlüğü, DSİ 92. Şube Müdürlüğü, Orman ve Şu İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü ve Karayolları 81. Şube Şefliği Yetkilileri, Mahalle Muhtarları, Siyasi Parti Temsilcileri ve Kanaat Önderleri katıldı.

Toplantı sonunda Muhtarlar Vali Baruş’u ilçelerinde görmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek böyle geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirmiş olmasından dolayı teşekkürlerini ilettiler.

VALİ BARUŞ OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI

Vali Aydın Baruş, Doğanşehir Anadolu Lisesi  toplantı salonunda Okul Müdürleri ve okul aile birliği başkanlarına yönelik bir toplantı düzenlendi.

Okul Aile Birliği başkanlarına yönelik düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Murtaza Ersöz, İlçe Belediye Başkanı Vahap Küçük, İl Jandarma Komutanı J. Albay Necmi İnce,  İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı,  İlçe Millî Eğitim Müdürü, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Toplantı öncesi Vali Baruş yaptığı konuşmasında, “Öncelikle eğitim konusunun çok önemli olduğunu bilelim, sizler yöneticiler olarak, okul aile birliği başkanları olarak çocuklarımızın geleceğini, eğitim kalitesini artırması ve çocuklarımızın geleceğe güvenle adım atması, sınavlarda başarılı olması ama aynı zamanda da çok iyi bir insan olarak yetişmeleri için elimizden gelen gayreti sarf etmek zorundayız. İyi insan yetiştirmek zorundayız, çünkü ülkemizin bir yandan kalkınmasını sağlarken diğer taraftan da insanların birbirine güvendiği, birbirine ihtimam duyduğu bir ülke olarak yol almak çok önemli. Çünkü milli bilince sahip, şuurlu, disiplinli bireyler yetiştirmediğimiz takdirde başımıza her türlü belanın geldiğini görüyoruz. Gerek terör hadisesi gerekse feto hadisesinde bunları yakından yaşadık ve yaşıyoruz. Dolayısıyla çocuklarımızın millet vatan bilincine sahip bireyler olarak yetiştirip içinde okul velileri ve okul aile birliği başkanları olarak bizlere görevler düşüyor. Aramızda çok güçlü bir iletişim olması lazım. Çocuklarımızın yaşadığı sorunlarla teke tek ilgilenmemiz lazım. Gerek maddi anlamda yaşadıkları sorunlar; elbisesi iyi mi, ayakkabısı var mı, giysisi yeterli mi? okulda ders kitaplarınızı devlet veriyor ama diğer alanlarda ihtiyaçları var mı, bu ihtiyaçları tek tek ele alıp, bu ihtiyaçları zamanında gidererek bu çocuklarımızı mahcup etmememiz lazım. Boyunları bükük bir şekilde okula gelmesinler, ayakkabısı yırtık; üzerinde elbisesi yetersiz soğuktan üşüyen bir çocukla karşılaşmak istemiyoruz. Bunu hem okul aile birliği başkanlarımız hem de okul müdürlerimiz sıkı bir şekilde takip edecekler. Öğrenci gördükleri zaman mutlaka durumuna bakacaklar. Okul müdürü de bu durumda olanlar varsa hemen kaymakamlığımıza iletecek. Sosyal Yardımlaşma Vakfımızla, hayırsever vatandaşlarımızla bu çocuklarımızın boyun büküklüğünün önüne geçmek bizim vazifemiz. Okulların güvenliği konusunda gerekli tedbirleri arttırdık. Bazı okullarımıza kolluk görevlileri, özel güvenlik görevlileri temin ettik. Diğer taraftan da servislerle çocukların taşınmasında da yine okul müdürlerimiz; gelen servis araçların gerekli şartları taşıyıp taşımadığını, özellikle servislerde çalışan şoförlerin tavır ve davranış hareketlerine dikkat etsinler. Çocuklarımıza yönelik en ufak bir risk olmasını istemiyoruz. Dolayısıyla öğrencilerin bindiği servis araçlarını süren servis sürücüsünün ruhi dengesinin yerinde olması, kötü bir alışkanlığın olmaması lazım. Biz bunları Emniyet ve Jandarma tarafından takip ettiriyoruz ama sizlerde devreye gireceksiniz, sizde bir şekilde takip edeceksiniz. Okullarda çocuklarımızın uyuşturucu, sigara gibi kötü alışkanlıklara alışmasının önüne geçmemiz lazım. En ufak şüpheli olaylarda, duyumlarda okul aile birliği başkanlarımız, ailelerle ve okul idaresi ile irtibata geçerek çocuklarımızı koruyucu tedbirler alınmasını sağlamalıdır. Sosyal hizmet merkezi, kaymakamlık, emniyet ve jandarma ile paylaşmak ve birlikte alınabilecek tedbirleri tespit etmemiz gerekiyor. Diğer bir konu Türkiye genelinde çocuk tacizlerine ve çocuklara karşı suçlar son dönemde artmış durumda. Okul müdürlerimiz rehberlik öğretmenleri vasıtasıyla bunun ortaya çıkarılmasında önemli pay sahibi. Çocuklarımız bu konuda daha şuurlu bir şekilde öğretmenleri tarafından eğitilmek de ve çocukların sosyal olarak kendi hislerini rahatça ifade neticesinde kendilerine karşı kötü bir tavır ve davranışı dile getirebiliyorlar. Bu bir cesaret konusu, çocuklarımıza bu cesareti vermemiz lazım. Çocuklarımızın ruhi ve fiziksel bütünlüğünün, vücut bütünlüğünün korunması için her türlü çabayı göstermemiz lazım. Çünkü okul çağında ruhi bütünlüğü yıkılan dengesi bozulan bir çocuğun ileride sağlıklı bir şekilde hayatına devam etmesi çok zor oluyor. Zamanında tedbir alıp çocuklarımıza psikolojik danışmanlık, rehberlik yapmamız lazım ki çocuklarımızın ruhsal eğitimlerine güzel bir şekilde devam etsinler. Yatılı okullarımızdaki çocuklarımıza da büyük bir itina gösterin. Çünkü yönetici olarak onların her şeyi sizsiniz. Bu çocuklarımızın sorunlarıyla çok yakından ilgilenin ve çocuklarımızla onların arasındaki ilişkileri bir aile ortamı gibi oluşması için onlara duyarlılık eğitimi verin. Oturup gerekirse sohbet edin. Öğretmenlerimizin öğrencilerle arasındaki ilişkileri çok iyi olsun. Özellikle çocuklara kitap okuma alışkanlığı mutlaka kazandırın. Ders çalıştırın demiyorum, bir saatini sadece kitap okumak için değerlendirsinler. Kitap okuma etkinliği yapın. Çünkü dersle kitap okumayı ayırmamız lazım. Kitap, insanın gelişimini sağlayan; hem bilgi hem dünyasını genişleten, bir ufka sahip olmasını temin eden kaynaktır. Kitap sevgisini geliştirmediğimiz takdirde bugün artık sosyal medya, telefon, bilgisayar gibi insanı kâğıttan soğutan aktivitelere daha fazla zaman harcanıyor. Özellikle ilkokul çağındaki çocuklar için zekâlarını geliştirici oyunlar koyarsak okullarımıza; çocuklarımız teneffüse çıktığında her zaman kitap okunmaz ama bir oyun vardır arkadaşıyla oynamak ister, zekâlarını geliştirici oyunlar koyarsak çocuklarımızın daha güzel vakit geçirmesini sağlayarak boş vakitlerini sokaklara çıkarak geçirmelerinin önleyebiliriz. Bir de sportif, sanatsal aktivitelere de mutlaka önem verin. Değerli yönetici arkadaşlar; çocukların toplumla tanışması, toplumsal meseleler ile tanışması için toplumsal duyarlılığa sahip birer birey olmaları için okul dışında çocuklarımızın hastane ziyaretleri ile gazilerimizin ziyareti hatta şehit kabirleri ziyareti gibi etkinlikler ile çocuklarımızın olgun birer karakteri olmasını sağlayacaktır. Bize önemsiz gözükebilir ama onların hafızasında ve yüreğinde bıraktığı izler farklı olur. Milli bilincin oluşması, yüreklerindeki vatan-millet sevgisi oluşması için bu davranışlar, organizasyonlar çok önemli. Lütfen bunlara da önem verin. Çocuklarımızın mutlaka sportif aktivite veya sanatsal aktivitesi olsun. Bunu sağlayabilirsek karakteri daha sağlam kişiler ortaya çıkar bundan da ülkemiz milletimiz faydalanır” dedi.

Vali Baruş, toplantıda okul aile birliği başkanlarına tek tek söz vererek onların sorun ve önerilerini dinledi. Başkanlar okulları ile ilgili taleplerini paylaştılar.

VALİ AYDIN BARUŞ ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

23.11.2015 tarihinde Şanlıurfa ili Siverek ilçesinde Polis aracına yapılan silahlı saldırıda yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Polis Memuru Serdal Toprak’ın ve 11 Ağustos 2015 tarihinde Şırnak’ta bölücü terör örgütü tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Barış Aybek’in Doğanşehir’de ikamet eden ailelerini ziyaret ederek taziyelerini bildirdi.

Ziyaretlerde İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası Vali Baruş ve beraberindekiler tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için dua ettiler.

Ziyaretlerde Vali Baruş’a İlçe Kaymakamı Murtaza Ersöz, İlçe Belediye Başkanı Vahap Küçük, İl Jandarma Komutanı J. Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer, İl Müftüsü Ümit Çimen ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut eşlik ettiler.

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası

gaziantep escort istanbul escort mecidiyekoy escort halkali escort bahcesehir escort beylikduzu escort bakirkoy escort