Gürkan sanatcılarla buluştu

Gürkan sanatcılarla buluştu

Malatya yağışlı geçecek

Malatya yağışlı geçecek

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Giysi ve ayakkabı kumbaraları yenilendi

Giysi ve ayakkabı kumbaraları yenilendi

Film Festivali markalaştı

Film Festivali markalaştı

Yazıhan’a yatırım
  • Ana Sayfa » Malatya
  • 23 Ekim 2018 - 13:38:37
Yazıhan’a yatırım

Düzenleme çalışmalarıyla Cumhuriyet, Özgürlük, Barış, Vatan, Hekim, Hidayet, Lise, Pınar, İstasyon, Güven, Abdurrahman Serttaş Caddeleri standartlara uygun hale getirildi.

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yazıhan İlçesi’nde değişim dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında 11 caddede düzenleme çalışmaları yaptı.

Malatya’ya yakın ilçelerinden biri olan ve son yıllarda büyük gelişim gösteren Yazıhan İlçesi’nde yatırım ve hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ilçenin caddelerini modern bir görünüme kavuşturdu.

Üstyapı çalışmaları kapsamında Yazıhan İlçesi’nin caddelerini sıcak asfalt ile kaplayan Büyükşehir Belediyesi 7 kilometrelik asfalt çalışmasında 8 bin ton asfalt kullandı. Kaldırım ve perde duvar çalışmalarının da yapıldığı caddelerde ince işler yapılıyor.

Örnek iş birliği

İlçenin asfalt çalışmasını Büyükşehir yaparken, perde duvar ve kaldırım işçiliğini ise Yazıhan Belediyesi yaptı. Yapılan çalışmaların malzeme desteğini de yine Büyükşehir Belediyesi sağladı. Yazıhan Belediyesi ile ortaklaşa yapılan çalışmalar sonucunda caddeler nezih bir görünüme kavuşturuldu.

Çalışmalar kapsamında Cumhuriyet, Özgürlük, Barış, Vatan, Hekim, Hidayet, Lise, Pınar, İstasyon, Güven, Abdurrahman Serttaş Caddeleri standartlara uygun hale getirildi.

Yapılan çalışmalardan son derece mutlu olduklarını ifade eden Yazıhanlılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür ettiler. Yazıhan’ın ilk defa böylesine kapsamlı hizmet aldığını belirten vatandaşlar, “Yazıhanımızda yapılan çalışmalardan dolayı çok mutluyuz. Yaz ayları toz içinde geçsede, beklediğimize değdi. Caddelerimiz pırıl pırıl oldu. Camlarımızı açabiliyor, evimizin önünde oturabiliyoruz. Son dönemlerde bu kadar kapsamlı bir hizmet almamıştık. Önce altyapımız yapıldı. Daha sonrada kaldırım ve yol çalışmaları yapıldı. Yazıhan çok güzel oldu. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası