Hava açık ve bulutlu

Hava açık ve bulutlu

Gürkan sanatcılarla buluştu

Gürkan sanatcılarla buluştu

Malatya yağışlı geçecek

Malatya yağışlı geçecek

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Giysi ve ayakkabı kumbaraları yenilendi

Giysi ve ayakkabı kumbaraları yenilendi

Akçadağ’a 2 gölet
  • Ana Sayfa » Malatya
  • 11 Eylül 2018 - 12:06:11
Akçadağ’a 2 gölet

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü şehir genelinde kanalizasyon altyapı çalışmalarına devam ediyor.Bu kapsamındaBostanbaşı, Alacakapı ve Bulgurlu mahallelerine toplam 5 bin 650 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı inşa edildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde alt yapı yatırımlarına devam ediyor. MASKİ, Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında Akçadağ ilçesi Ancar ve Kayadibi mahallelerine Hayvansal İçmesuyu göletleri inşa çalışmalarını tamamladı.

Hayvancılık İçin Önemli Proje

Bu kapsamda Ancar Mahallesi’ne 16 bin metreküplük, Kayadibi Mahallesi’ne ise 6 bin metreküplük depolama hacmi olan homojen dolgu tipi göletler yapıldı. 425 bin TL maliyetli göletler 100 küçükbaş, 1000 büyükbaş hayvanın faydalanabileceği kapasitede.

Kayadibi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Şimşek: “Bu projenin bize çok büyük yararları var”

Yapılan çalışmalardan dolayı MASKİ’ye teşekkür eden Kayadibi Mahallesi muhtarı Hüseyin Şimşek, “Son zamanlarda küresel ısınmayla birlikte yer altı suları da çekilmeye başladı. Bu anlamda tarımda ve hayvancılıkta sıkıntılarla karşı karşıya kalmaya başladık. DAP aracılığıyla böyle bir proje ortaya çıkarıldı. Gerçekten güzel bir çalışma. Ekiplere teşekkür ediyorum. Çalışmalar tamamlandı. Sulama sezonunun sonunda kaynaklarımızı buraya aktaracağız. Kayadibi Mahallesi’nde aşağı yukarı 3 bin dönümden fazla kayısı ağacımız var. Onun haricinde hayvanlarımız var. Bu projenin bize çok büyük yararları var. Burayı amacına uygun kullanabilirsek hem tarımsal anlamda, hem de hayvansal anlamda bize kazanımları olacak diye düşünüyorum. Bu projeyi bize kazandırdıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat’a ve MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Ertan Mumcu’ya yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Altyapı çalışmaları sürüyor

Daha sağlıklı ve temiz bir çevre için çalıştıklarını ifade eden MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, “Altyapıya dair her sorunu çözüme kavuşturmak ve hemşerilerimizin refahını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. İhtiyaç olan mahallelere öncelik vererek şehrin tamamında çalışmalar yapmaya gayret gösteriyoruz. Kanalizasyon altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Bostanbaşı, Alacakapı ve Bulgurlu mahallelerine toplam 5 bin 650 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı inşa etti. Kanalizasyon, içmesuyu ve yağmursuyu hattı inşa çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Hedefimiz kanalizasyon şebekesini yenileyerek gelecek nesillerimizin daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamak” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası