Gürkan sanatcılarla buluştu

Gürkan sanatcılarla buluştu

Malatya yağışlı geçecek

Malatya yağışlı geçecek

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Giysi ve ayakkabı kumbaraları yenilendi

Giysi ve ayakkabı kumbaraları yenilendi

Film Festivali markalaştı

Film Festivali markalaştı

30 Ağustos resepsiyonu düzenlendi
  • Ana Sayfa » Güncel
  • 31 Ağustos 2018 - 09:00:24
30 Ağustos resepsiyonu düzenlendi

Vali Ali Kaban, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir resepsiyon verdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlamaları çerçevesinde Vali Kaban’ın ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona, 2’nci Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral Hançeri Sayat, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanlarının yanı sıra, Muhtarlar, Şehit Yakınları, Gaziler, TSK Mensupları, STK Temsilcileri, Meslek Kuruluşu Temsilcileri katıldı.

Vali Kaban, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen resepsiyona katılan konuklara hoş geldiniz diyerek tek tek tokalaştı.

2’nci Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral Hançeri Sayat, yaptığı konuşmasında,  “Bugün Malazgirt Savaşı’ndan 851 yıl sonra, Anadolu’daki varlığımızı pekiştiren büyük taarruzun 96. yıl dönümü. Bu topraklarda her 26 Ağustos’ta, her 29 Ekim’de, her 23 Nisan’da nasıl tarihimizi, Atalarımızı, büyüklerimizi, geçmişten geleceğe yaşadığımız büyük macerayı hatırlıyorsak, siz kıymetli devlet adamlarımızın, gazilerimizin, vefakar şehit ailelerimizin, kahraman silah arkadaşları ve aileleri ile büyük Türk milletinin gayreti iledir” ifadelerine yer verdi.

Tuğgeneral Sayat, 2.Ordu Komutanlığının Çaldıran’dan Anamur’a kadar 21 ilde halkında desteği ile eskisinden daha emniyetli bir şekilde vatanı koruduğunu dile getirerek “Yurt içinde ve yurt dışında devletin, milletin çıkarını geçmişte olduğu gibi koruyacaktır. 30 Ağustos’ta, bu büyük başarıya imza atan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz” dedi.

Yaklaşık iki saat süren resepsiyon sonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı pastası Vali Kaban, protokol ve 1995 tarihinde Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde vatani görevini yapmaktayken şehit olan Dağ Komando Alptunga Ulutaş’ın annesi Emine Ulutaş, babası Ergül Ulutaş ile birlikte kesilerek davetlilere ikram edildi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası