Gürkan sanatcılarla buluştu

Gürkan sanatcılarla buluştu

Malatya yağışlı geçecek

Malatya yağışlı geçecek

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Giysi ve ayakkabı kumbaraları yenilendi

Giysi ve ayakkabı kumbaraları yenilendi

Film Festivali markalaştı

Film Festivali markalaştı

“Destinasyon ve Sektör Geliştirme” projesi başladı
  • Ana Sayfa » Malatya
  • 9 Temmuz 2018 - 12:34:30
“Destinasyon ve Sektör Geliştirme” projesi başladı

İslami Turizm Ekosisteminin İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülkelerinde “Destinasyon ve Sektör Geliştirme” projesi kapsamında Malatya’da bir program düzenleniyor.

 

SESRIC, COMCEC ve Malatya Valiliği’nin organize ettiği program  “Karan-ı Kerim Tilaveti” ile başladı. İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya, ISEDAK Genel Dirktörü Metin Eker, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı MüsteşarÖmer Arısoy, Malezya Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turizm Politikası ve Uluslar arası İlişkiler Müsteşarı Mond Daud Arif, Malatya Vali Yardımcısı Regaip Ahmet Özyiğit, Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Ercan Turan birer konuşma yaptılar.

Proje kapsamında 15 İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ülkesinden toplam 25 katılımcı 4 gün boyunca Malatya’da panel, eğitim ve saha çalışmasına katılacak. Söz konusu program Malezya Turizm ve Kültür Bakanlığına bağlı Malezya İslam Turizm Merkezi bünyesindeki eğitmenler tarafından yürütülecek.

Eğitim programı sonrası katılımcılar iki gün boyunca Malatya ili sınırları içinde bulunan Battalgazi, Darende ve Arapgir ilçelerinde yer alan ve Müslüman dostu turizm potansiyeli olan destinasyonlara teknik saha ziyaretinde bulunacak. Programın sonunda katılımcıların, Müslüman dostu turizmi ülkelerinde nasıl geliştirebilecekleri ve bu alanda ilgili sektörün ve merkezlerin geliştirilmesi için neler yapılabileceği konusunda kapasite geliştirilmesi amaçlanıyor. Programın ayrıca Malatya’nın turizm potansiyelleri hakkında 15 farklı ülkeden ve coğrafyadan gelecek katılımcılara birinci elden deneyim kazandırması ve böylece Malatya’nın geleceğe yönelik turizm gelişim stratejisi ve rotalarının oluşturulmasına da katkıda bulunması öngörülüyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası