“Siyasetçiler seçim döneminde meydana çıkar algısını yıktık”

 “Siyasetçiler seçim döneminde meydana çıkar algısını yıktık”

AK Parti’den Vali Kaban’a ziyaret

AK Parti’den Vali Kaban’a ziyaret

Yeni yol ve kavşak düzenlemeleri incelendi

Yeni yol ve kavşak düzenlemeleri incelendi

Rektör Karabulut’a ziyaret

Rektör Karabulut’a ziyaret

Avrupa Hekimhanlılar Derneğinden spor malzemesi yardımı

Avrupa Hekimhanlılar Derneğinden spor malzemesi yardımı

“Ekonominin önü açılacaktır”
  • Ana Sayfa » Politika
  • 28 Haziran 2018 - 09:49:34
“Ekonominin önü açılacaktır”

Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Alper BEKTAŞ, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimlerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

BEKTAŞ, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçiminin ülkeye ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekleştirilen bu seçimde Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile seçilen ilk Cumhurbaşkanına ve TBMM de temsil edilen tüm siyasi partilere büyük sorumluluklar düşmektedir. Zaman birlik ve beraberlik içinde güçlenme, istikrar ve uzlaşma zamanıdır. Ekonominin gelişmesi ve refah seviyesi yüksek bir ülke olmak için gelişmiş demokrasi kültürünün olması şarttır. Bu noktada gelişen Türkiye için gerek STK yöneticileri olarak gerekse bireysel olarak her zaman tüm çaba ve gayretlerimiz ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Seçmenler 24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye’nin yeni cumhurbaşkanını ve Milletvekillerini belirlemiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ülke yönetimine ilişkin tüm görev ve yetkiler yeniden tanımlanacaktır. TBMM yeni dönemde 600 milletvekili ile çalışmalarını yürütecektir. Yeni düzenlemede TBMM’nin bazı görev ve yetkilerini şöyle sıralayabiliriz; Kanun çıkarmak, değiştirmek ve kaldırmak, bütçe ve kesin hesap kanun teklifini görüşmek ve kabul etmek, milletler arası anlaşmaların onaylanmasını uygun bulmak, üye tam sayısının 5’te 3 çoğunluğunun kararı ile genel ve özel af ilanına karar vermek gibi yetkileri bulunmaktadır. Bu görev ve yetkilere sahip olan gerek ilimiz vekilleri gerekse tüm vekillerimizden talep ve isteğimiz ülkemizi hak ettiği noktaya taşımalarıdır

Yeni dönemde hükümetten iş adamları olarak beklenti ve taleplerimiz olacaktır. Yapacağımız yatırımlarımızda, projelerimizde hükümetimizden destek görmeyi, yeni teşviklerin çıkılmasını arzu etmekteyiz. Aldığımız her desteğin gerek kentimiz gerekse ülke ekonomisinde yansımalarının gözleneceğini belirtmek isterim.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası