“İşimiz hizmet, gücümüz millet”

“İşimiz hizmet, gücümüz millet”

OSB Müteşebbis Heyeti toplandı

OSB Müteşebbis Heyeti toplandı

“Kültür ve Sanat ülkenin beka meselesidir”

“Kültür ve Sanat ülkenin beka meselesidir”

TSO’dan hayırlı olsun ziyareti

TSO’dan hayırlı olsun ziyareti

Trafik Yılı Etkinlikleri Çarşamba Günü Başlıyor

Trafik Yılı Etkinlikleri Çarşamba Günü Başlıyor

“Millet onlara gerekli dersi verecek”
  • Ana Sayfa » Politika
  • 19 Haziran 2018 - 13:37:52
“Millet onlara gerekli dersi verecek”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “24 Haziran’da cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulamasını kimler yapacak kararını sizler vereceksiniz. 16 yıllık bilgi, birikimi ve tecrübesi olan, yollarla, köprülerle, havalimanlarıyla, üniversitelerle, hastanelerle yaptıkları ortada olan bir lidere mi yoksa iş başına geldiklerinde Kanal İstanbul, yerli otomobil projesi de dahil olmak üzere ‘Bunları durduracağız, bunlar boş’ diyen vizyon sahibi olmayan liderlere mi işi teslim edeceğiz, 24 Haziran’da buna karar vereceğiz” dedi.

Bakan Tüfenkci, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Tüfenkci, seçim çalışmaları kapsamında Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ile Fırat Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

“24 HAZİRAN’DA BUNLARA DERSLERİNİ VERECEKSİNİZ”

24 Haziran’da Türkiye’nin geleceği için tarihi bir oylamanın yapılacağını ifade eden Bakan Tüfenkci, konuşmasında şunları söyledi: “Bir anlamda çocuklarımızın, geçlerimizin, yarınlarımızın oylamasını yapacağız. Bir yandan terörle mücadeledeki başarıyı taçlandırmak, Türkiye’de terörün kökünü kazımak adına 24 Haziran’da devam mı, tamam mı diyeceğimiz bunun kararını sizler vereceksiniz. Bir yandan ekonomiyi büyütme adına; ‘Türkiye daha fazla büyüsün, Türkiye’de daha fazla iş, aş olsun’ diyorsanız ‘Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’ diyeceksiniz. Eğer siz, Afrin’e, Cerablus’a, Kandil’e girerken milletinden başka kimseden izin almayan bir lider olsun istiyorsanız ‘Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’ diyeceksiniz.”

Bakan Tüfenkci, muhalefetin cumhurbaşkanı adaylarını eleştirerek, “Onlar, ‘Yerli otomobilde neymiş, biz işbaşına gelirsek hemen bu projeyi durduracağız. Kanal İstanbul’da neymiş, biz işbaşına gelirsek bunu durduracağız’ diyorlar. Gezicilerde böyle diyordu. ‘3.Havalimanını durdurun, Marmaray’ı, Avrasya’yı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü durdurun’ diyorlardı ama onların gücü yetmedi. Millet onlara gerekli dersi verdi. 24 Haziran’da da sizler bu dersi vereceksiniz” diye konuştu.

“AK PARTİ, MALATYA’YA BİRÇOK YATIRIM YAPTI”

AK Parti’nin Malatya’ya birçok yatırım yaptığını kaydeden Tüfenkci, “Türkiye’de vizyon sahibi, birikim, erdem sahibi, cesaret sahibi, irade sahibi bir lider istiyorsanız, 24 Haziran’da ‘Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’ diyeceksiniz. Lider bir Türkiye, bölgesinde lider, dünyada lider bir Türkiye, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında bir Türkiye olsun istiyorsanız 24 Haziran’da ‘Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’ diyeceksiniz. Türkiye’nin her yıl yüzde 7 civarında büyümesini istiyorsanız, işsizlik sorunu biter diyorsanız ‘Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’ diyeceksiniz. Birileri, ‘Malatya’da AK Partililer ne yapmış?’ diyor. Malatya’da Karaciğer Hastanesini kim yaptı? Türkiye’nin tek, dünyanın ikinci karaciğer merkezini AK Parti yaptı. Yanına da Türkiye ve bölgenin en önemli kanser merkezini Onkoloji Hastanesi’ni AK Parti yapıyor. Eğitim ve Araştırma Hastanesini AK Parti yaptı. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni, Fizik Tedavi Hastanesi’ni, Battalgazi’ye Devlet Hastanesi’ni AK Parti yapıyor” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ HİZMET HAREKATIDIR”

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ise 24 Haziran’a kısa bir süre kaldığını anımsatarak, “Bürokratik vesayetlerin bittiği, IMF gibi kuruluşların siyasi irade üzerindeki baskılarının kalkacağı; ülkemizin bekası, geleceği için önemli bir seçim sürecine gireceğiz. 24 Haziran’da oylarımızı ya baş ustaya vereceğiz ya da çırak dahi olamamışlara vereceğiz. Bir cumhurbaşkanı adayı var, 1989 yılında bir dershaneye ortak oluyor. İşe aldığı öğretmenleri sigortasız çalıştırıyor. Dershane batınca da tazminatlarını ödeyemiyor. İnceleme başlatılıyor ve ceza kesiliyor. Dershanedeki ortağı, bu işler bittikten sonra Yalova’ya il başkanı yapıyor, kendisi de milletvekili oluyor. Ortağının oğlunu milletvekili danışmanı yapıyor. 24 Haziran seçimlerinde kendisi cumhurbaşkanı adayı oluyor, danışmanını Yalova birinci sıra milletvekili adayı yapıyor. Bu nedir? Biz bunlara mı oyları vereceğiz? Ülkenin yönetimini bunlara mı teslim edeceğiz? Benim hemşerilerim bunlara mı teslim edecek, etmeyeceksiniz. ‘Projen var mı?’ diyorsunuz, ‘Büyük projelerim var, yıkacağım’ diyor. Adamın projesi var, yıkmak. Arkadaş bir tane hizmet, proje söyle. Arkadaş senin memleketten haberin yok. Bunlar yalan, iftira siyasetini iyi yapıyor. Bir cumhurbaşkanımız var ileriyi gören. Bunlar tutturmuş, ‘Yıkacağım, apolet sökeceğim.’ Sana o apoleti söktürürler mi? sen askerliğini yaptın mı? Bu Mehmetçiğin üzerindeki apoleti benim Malatyalım söktürür mü? Hizmetlere laf söylüyor. Emekli ağabeylerimin cep telefonlarına mesaj geldi, emekli ikramiyesi aldı. Bunu AK Parti yaptı. AK Parti, hizmet harekatıdır” dedi.

MOTAŞ ŞOFÖRLERİ İLE İLK VARDİYA ÖNCESİ KAHVALTI YAPTI

Bakan Tüfenkci, “Yaptıkları ortada olan bir lidere mi yoksa iş başına geldiklerinde Kanal İstanbul ve yerli otomobil projesi de dahil olmak üzere ‘Bunları durduracağız, bunlar boş’ diyen vizyon sahibi olmayan liderlere mi işi teslim edeceğiz, 24 Haziran’da buna karar vereceğiz” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Toplu Taşıma Hizmetleri (MOTAŞ) otobüs garajına sabah erken saatlerde gelerek ilk vardiyaya çıkacak sürücülerle kahvaltı yaptı.

Sürücülerle sohbet eden ve onların önerilerini dinleyen Bakan Tüfenkci, ardından gazetecilere açıklamada bulundu.

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında MOTAŞ’ın otobüslerle milli iradeye sahip çıkma adına milleti meydanlara taşıdığını hatırlatan Bakan Tüfenkci, 15 Temmuz’da ilk defa ülkenin sivil direniş gösterdiğini ve Türkiye’nin Yenikapı ruhuyla yeni bir yola girdiğini söyledi.

Tüfenkci, 16 Nisan’da milletin bir tercih yaptığının altını çizerek, şöyle konuştu: “24 Haziran’da cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulamasını kimler yapacak kararını sizler vereceksiniz. 16 yıllık bilgi, birikimi ve tecrübesi olan, yollarla, köprülerle, havalimanlarıyla, üniversitelerle, hastanelerle yaptıkları ortada olan bir lidere mi yoksa iş başına geldiklerinde Kanal İstanbul, yerli otomobil projesi de dahil olmak üzere ‘Bunları durduracağız, bunlar boş’ diyen vizyon sahibi olmayan liderlere mi işi teslim edeceğiz, 24 Haziran’da buna karar vereceğiz.”

“ESERLERE ‘BETON YIĞINI’ DİYEN BİR ZİHNİYET VAR”

Bakan Tüfenkci, yolların kalitesini, köprülerin ne anlam ifade ettiğini en iyi sürücülerin bildiğini ifade ederek, “Yapılan eserlere ‘beton yığını’ diyen bir zihniyet var. Bunları küçümseyen bir anlayış var. Oysa kendi iktidarları döneminde hangi yolları, köprüleri yaptıklarını, hangi tünelleri açtıklarını sormak lazım” diye konuştu.

Tüfenkci daha sonra Malatya Sebze ve Meyve Hali’ne giderek esnaflarla sohbet etti. Tüm dükkanları tek tek ziyaret eden Bakan Tüfenkci, esnaflar tarafından ikram edilen meyvelerden tattı.

“Değişecek sistemle ülkemizin önü açılacak”

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, “Her seçim önemli. 12 seçimde çok önemiydi. Ama artık bir yol ayrımındayız. Değişecek olan sistemle ülkemizin önü açılmış olacağız” dedi.

Kahtalı, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Topsöğüt, Kendirli, Şahnahan Mahallelerini ziyaret etti. Eski Malatya’da esnaf ziyaretinde bulunan Kahtalı, Çarmuzu Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda vatandaşlara hitap etti.

Hakan Kahtalı, seçim çalışmaları kapsamında Topsöğüt, Kendirli, Şahnahan Mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Kahtalı, “24 Haziran’daki seçimde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmiş olacağız. Bu sistemle de daha hızlı karar alabilme ve ülkemizin önündeki engelleri hızlı bir şekilde kaldırıp, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla ulaşacağız. Bu sistemin gerekliliğini 16 Nisan’da oylamıştık. Allah nasip ederse 24 Haziran’da ülkemiz yeni bir sistemle idare olunacak” dedi.

Güçlü bir meclis ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinin daha da güçlenmesi gerektiğini ifade eden Kahtalı, “AK Parti’nin mecliste güçlü olması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın meclisin çoğunluğunu elinde bulunduran güçlü bir hükümetle mücadelemize devam edeceğiz. Bütün İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı var. Yapılanların zulüm olduğunu haykıran, ‘Dünya beşten büyüktür’ diyebilen, ses çıkartan bir lider var. Bizde hep beraber liderimize büyük bir destek vererek, şer ittifakına karşı galip geleceğiz. 24 Haziran’da sandıklar açıldığında muhalefet liderleri açıklama bile yapamayacaklar” diye konuştu.

Kahtalı, seçim çalışmaları kapsamında Çarmuzu Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda vatandaşlara hitap etti.

Kahtalı, mahalle toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “16 Nisan’da bu ülkede artık Parlamenter Sistemin değişmesini gerektiğini ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesi gerektiğini oyladık. Sizlerde, ‘Artık bu sistemin gitmediğini, hızlı bir sisteme ihtiyaç olduğunu’ ifade ettiniz. Dediniz, desteklediniz. 12 seçimde de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’mizin arkasında aslanlar gibi durdunuz. 24 Haziran’da ülkemizin kaderini oylayacağız. Her seçim önemli. 12 seçimde çok önemiydi. Ama artık bir yol ayrımındayız. Değişecek olan sistemle ülkemizin önü açılmış olacağız.”

Muhalefetin oluşturduğu ittifakı eleştiren Kahtalı, “Karşımızda bir ittifak var. Bu ittifakın içerisinde Kılıçdaroğlu, temelsiz Karamollaoğlu ve İP diye bir parti var. Aslında hepsinin dünya görüşü ve siyasi bakış açıları farklı. Sadece bir gayeleri var, ‘Recep Tayyip Erdoğan insinde ne olursa olsun.’ O amaçla bir araya geldiler. Daha öncede bir araya gelmişlerdi. İlk defa halkın oyu ile seçilmiş bir cumhurbaşkanı var. Onun adı Recep Tayyip Erdoğan. O zamanda cumhurbaşkanımız tek başına çıkmıştı. Karşısında da 14 muhalefet parti bir araya gelip, bir aday çıkarmışlardı. O zaman milletimiz ferasetini gösterdi, cumhurbaşkanımızı ilk defa halkın oyu ile seçilmiş cumhurbaşkanı yaptı. Hepsine rağmen yaptı. Şimdi de tüm dünyanın gözünün üzeride olduğu bu ülkede, Pensilvanya’daki bunakta dahil olmak üzere hepi bu seçimi takip ediyor. Dünya mazlumları cumhurbaşkanımızı destekliyor” dedi.

“24 Haziran’da hep birlikte yeni ve büyük bir Türkiye’ye uyanacağız”

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “24 Haziran’da oylarını kullanacaksınız, sizinle yeni ve büyük bir Türkiye’ye uyanacağız” dedi.

Çalık, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında ziyaretlerini sürdürdü.

Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP) tarafından düzenlenen kahvaltı programına katılan Çalık, Muharip Gaziler Derneği ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’nı ziyaret etti. Kernek’te esnaf ziyaretinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya gelen Çalık, evde bakım hizmeti alan ve yatağa bağımlı hastaları ziyaret etti. Çalık, seçim çalışmaları kapsamında Çilesiz Mahallesi’nde düzenlenen mahalle toplantısında vatandaşlara hitap etti.

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ilk olarak Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP) tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Programda konuşan Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP) Başkanı İhsan Akın, “Önümüzde önemli bir seçim var, bu anlamda da cumhurbaşkanımız yedi düvelle mücadele ediyor. Bu mücadelede hem içeriden hem de dışarıdan hainler var. Onlara yardım ve yataklık yapanlar var. Bu anlamda bizim cumhurbaşkanımızın yanında durmamız gerekiyor. İstikrarın devam etmesi lazım. Yeni bir sistem var; bu sistemi iyi bilen ve sahaya en iyi şekilde yansıtacak olanlara görev vermeliyiz” dedi.

Birlik başkanları, istikrarın devam etmesini istediklerini belirterek, “Bir söylenti var; ‘Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’a oyumuzu vereceğiz ama milletvekilliğinde oy vermeyeceğiz.’ Bu FETÖ, Amerika’nın, İsrail’in lafıdır. Canımızla her şeyimizle cumhurbaşkanımızın yanındayız” dediler.

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, uluslararası güçlerin ve terör örgütlerinin hedefinde Türkiye’nin olduğunu kaydetti.

Çalık, Türkiye’nin en önemli hedef haline gelmesinin sebebinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade ederek, “Uluslararası güçlerde, terör örgütleri de Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye tasavvur ediyorlar. Recep Tayyip Erdoğan’sız bir AK Parti ve AK Parti’siz bir Türkiye. 2002 öncesi eski Türkiye’ye döndürmek, hasta adam Türkiye’yi yeniden yatağına yatırmak, Amerika’nın karşısında el pençe divan duran, imam hatiplerin orta kısımlarını kapatan, başörtüleri meclisten, kurumlarda, okullardan geri çıkarmak isteyen zihniyeti yeniden hortlatmak isteyenler var. Bugün Allah’a hamdolsun okullarımızda Peygamber Efendimizin hayatı okunuyor. Kuran-ı Kerim, Siyer-i Nebi dersleri veriliyor. Meclisten çıkarılan Merve Kavakçı’ya, ‘Bu kadına haddini bildirin’ diyen o zihniyete destek verenlere milletimiz 24 Haziran’da haddini bildirecek” dedi.

Çalık, daha sonra Muharip Gaziler Derneği ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’nı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Çalık, “24 Haziran’ın ne kadar önemli olduğunu, büyük Türkiye fotoğrafının sizler için ne kadar önemli olduğunu, bu uğurda vatanımız için göğsünü siper den büyüklerimizin büyük fotoğrafı gördüğünü biliyorum. Cumhurbaşkanımıza, ülkemize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıktığınız için ellerinden öpüyorum. Şehitlerimiz bizim kahramanlarımız. Onlar bu toprakları vatan yapan, bu topraklar uğruna canlarını veren gururlarımız. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Şehitlerimizin emanetleri olan şehit ailelerimize hep sahip çıktık. Asla seçim dolayısıyla birileri gibi şehit ailelerimizi istismar etmedik. Birileri gibi sadece seçimde ziyaret edip, sonra ilgisiz kalmadık. AK Parti iktidarıyla birlikte öncelikle Anayasamızı değiştirdik, ‘Şehit ailelerimize ve gazilerimize yapılacak her türlü düzenleme Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı değildir’ dedik. Sizlere verilmesi gereken destekleri vermeye gayret ettik. Biz size hangi desteği verirsek verelim şehidimizi geri getirmez ama bir nebzede olsa şehitlerimizin emaneti ve gazilerimize en müreffeh yaşam kalitesini sunmak bizim boynumuzun borcudur” ifadelerini kullandı.

Çalık, daha sonra Kernek’te esnaf ziyaretinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi. 24 Haziran için destek isteyen Çalık, ‘durmak yok yola devam’ dedi.

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, daha sonra evde bakım hizmeti alan ve yatağa bağımlı vatandaşları ziyaret ederek, seyyar sandık uygulamasını anlattı.

83 yaşındaki engelli Hürrihan Taylan ile 64 Yaşındaki Mehmet Can Güngör’ü ziyaret eden Çalık, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günden bu yana ilk kez bir işlem başlatıyoruz. Evde bakımı yapılan, yatağa bağımlı olan annelerimiz, babalarımız, engellilerimiz için seçim sandığını eve götüreceğiz. İsteyen hastalar da il sağlık müdürlüklerine başvuruda bulunarak, ambulansla oy kullanmaya gidebilir. Yüksek Seçim Kurulu’na muhtarlıklarımız aracılığıyla başvuru yapmışlar ise sandıklar eve geliyor. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yapmış olduğumuz yasal düzenlemeyle engeli ya da hastalığı dolayısıyla yatağa bağımlı olan vatandaşlarımız Yüksek Seçim Kurulu’na iletilmek üzere muhtarlıklarımıza başvurdu, muhtarlıklarımız İl Seçim Kurullarına iletti. İl Seçim Kurulları da evde bakım hastası ve hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı olan vatandaşlarımız için sandığı eve getiriyorlar. Bu ilk kez yapılan bir işlem” diye konuştu.

Yatağa bağımlı olan hastalar ise daha önce oy kullanma işlemi esnasında yaşadıkları sıkı8ntıları anlatarak, uygulamanın kendileri açısından çok iyi olduğunu belirttiler.

Çalık daha sonra Çilesiz Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Çalık, mahalle toplantısında yaptığı konuşmada, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin Türkiye için büyük önem taşıdığına vurdu yaptı.

“Yeniden Parlamenter Sisteme dönmek istiyoruz. TRT’yi kapatmak istiyoruz. TİKA’yı kapatmak istiyoruz. Tamam” diyenlere inat 24 Haziran’da Çilesiz Mahallesi’nin ‘Durmak yok yola devam’ diyeceğini ifade eden Çalık, “24 Haziran’da yarım kalan bir işi tamamlayacağız. 16 Nisan 2017 referandumunda Çilesiz yüzde 60 ‘evet’ demiş. ‘Yüzde 60 ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni istiyorum’ demiş. Şimdi orada yarım kalan bir iş var, bu işi tamamlamak yine Çilesiz’e düşer. 16 Nisan’da yarım kalan işimizi 24 Haziran’da tamamlamak Çilesiz’e düşer. Allah nasip ederse 24 Haziran’da yarım kalan işimizi bitireceğiz. 24 Haziran’da iki evet vereceğiz. Cumhurbaşkanlığı’nda Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları için AK Parti’ye ‘evet’ vereceğiz. Bütün kardeşlerimin mutlaka sandığa gidip, oylarını kullanmasını arzu ediyorum. 24 Haziran’da oylarını kullanacaksınız, sizinle yeni ve büyük bir Türkiye’ye uyanacağız” şeklinde konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası

gaziantep escort istanbul escort mecidiyekoy escort halkali escort bahcesehir escort beylikduzu escort bakirkoy escort