8 mahalleye içmesuyu hattı

8 mahalleye içmesuyu hattı

Gürkan muhtarlarla buluştu

Gürkan muhtarlarla buluştu

Yemeklerimiz Brüksel’de tanıtılacak

Yemeklerimiz Brüksel’de tanıtılacak

Öğrenciler Atabey Feribot İskelesi’ni gezdi

Öğrenciler Atabey Feribot İskelesi’ni gezdi

Semt Konaklarında kurslar devam ediyor

Semt Konaklarında kurslar devam ediyor

Sıfır Atık projesi başladı
  • Ana Sayfa » Türkiye
  • 23 Mart 2018 - 08:08:07
Sıfır Atık projesi başladı

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri ve sürdürülebilir bir çevre anlayışı çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakmak amacıyla Bakanlıkça Sıfır Atık Projesi başlatıldı.

 

Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Bakanlığımızın vizyon projesi olan Sıfır Atık Projesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin takdirleri ve himayelerinde yürütülecektir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan Sıfır Atık Yönetimi Eylem Planı çerçevesinde Sıfır Atık Projesinin 2018 itibariyle Ankara’dan başlamak üzere aşamalı olarak kamu kurum/kuruluşlarında, terminallerde, hastanelerde, eğlen-dinlen tesislerinde ve büyük iş yerlerinde uygulamaya başlanması ve 2023 yılında tüm Türkiye’de hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

Sıfır Atık Projesi çalışmalarına ilimizde de seri bir şekilde başlanması, uygulamaya geçilmesi ve etkin bir şekilde yönetiminin sağlanması amacıyla Vali Yardımcısı Regaip Ahmet ÖZYİĞİT Başkanlığında Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğünde, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ve Kamu Kurum ve Kuruluşlar Müdür ve Amirlerinin katılımıyla her kurumdan yetkili iki kişinin katılımıyla eğitim programı düzenlenmiştir.

 

Eğitim programında “Sıfır Atık ” israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atığın miktarının azaltılması etkin toplama sisteminin kurulması , atıkların geri dönüştürülmesi gibi konular üzerinde durularak Sıfır Atık Yönetimi Eylem Planının aşamalı olarak hayata geçirilmesi istenilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası