“Topyekun enflasyonla mücadeleyi bırakmışlar, esnafla topyekun mücadele başlamış”

“Topyekun enflasyonla mücadeleyi bırakmışlar, esnafla topyekun mücadele başlamış”

Hava açık ve bulutlu

Hava açık ve bulutlu

Gürkan sanatcılarla buluştu

Gürkan sanatcılarla buluştu

Malatya yağışlı geçecek

Malatya yağışlı geçecek

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Operasyona destek
  • Ana Sayfa » Güncel
  • 25 Ocak 2018 - 12:59:40
Operasyona destek

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Kadın Meclisi üyeleri Türkiye’nin Afrin’e yönelik başlattığı “Zeytin Dalı Harekâtını” desteklemek adına basın açıklaması yaptı. Kadın Meclisi ve Çocuk Meclisi üyeleri, vatan ve bayrak sevgimizi sembolize eden üstünde ay yıldız ve İstiklal Marşı’nın birer kıtasının yer aldığı kıyafetler ile vatan ve millet sevgisine vurgu yaptılar.

Çocuk Meclisi üyeleri tarafından okunan Kuran Tilaveti ve İstiklal Marşının ardından, Kadın Meclisi adına Gül Kendirli yaptığı basın açıklamasında, vatan topraklarının her bir karışının şehitlerin aziz kanıyla sulandığını belirterek, bu toprakların bizler için cennetten farksız olduğunu söyledi.

Son dönemlerde coğrafyamız üzerinde oynanan oyunlara birlik ve beraberlik içinde en büyük dersi verdiğimizi ifade eden Kendirli, millet olarak zor günlerde tek yumruk halinde hareket edebileceğimizi tüm dünyaya gösterdiğimizi ifade etti.

Kendirli, “Yine bugün sınırımızda terör örgütleri tarafından başlatılan haince bir girişim ile karşı karşıyayız. Ülkemizin sınır güvenliği ve bu bölgede istikrarın sağlanması adına Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtını” destekliyoruz. Zeytin Dalı Harekâtı ile hem ülkemizin güvenliği hem de bu bölgede barış ve huzurun tesis edileceğine yürekten inanıyoruz” dedi.

Kendirli, “Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Zaferinde olduğu gibi iman dolu göğse sahip olan şanlı ordumuz sayesinde vatan topraklarında korkusuzca yaşayabiliyoruz. Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Çocuk Meclisi olarak devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız ve destekçisiyiz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası