“Topyekun enflasyonla mücadeleyi bırakmışlar, esnafla topyekun mücadele başlamış”

“Topyekun enflasyonla mücadeleyi bırakmışlar, esnafla topyekun mücadele başlamış”

Hava açık ve bulutlu

Hava açık ve bulutlu

Gürkan sanatcılarla buluştu

Gürkan sanatcılarla buluştu

Malatya yağışlı geçecek

Malatya yağışlı geçecek

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Tren Yolu Köprüsü asfaltlandı

Karla mücadele sürüyor
  • Ana Sayfa » Güncel
  • 19 Ocak 2018 - 15:55:43
Karla mücadele sürüyor

Malatya merkeze yılın ilk karı yağdı. Battalgazi Belediyesi Karla Mücadele ekiplerini yerinde denetleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, belediye olarak vatandaşların olumsuzluklardan etkilenmemeleri için karla mücadeleye hazır olduklarını söyledi. 

Malatya merkeze yılın ilk karı yağarken, Battalgazi Belediyesi Karla Mücadele ekipleri çalışmalara hemen başladı. Bazı mahallelerde tuzlama çalışmalarına kar yağışı ile birlikte başlayan Battalgazi Belediyesi Karla Mücadele ekipleri, 8 greyder, 8 bıçaklı kepçe ve 8 tuzlama aracının yanı sıra 10’ar kişiden oluşan 8 ekip ile birlikte karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Karla mücadele ekiplerini yerinde denetleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,   beklenen kar yağışının geldiğini belirterek, “Nihayet beklenen rahmet geldi. Kar senesi,  var senesidir. İnşallah bu geçtiğimiz süre içerisinde uzun süre bir kuraklık yaşadık. Meteorolojiden aldığımız bilgilere göre de son 44 yılın en kurak dönemini yaşadığımızı belirttiler. Bugün karne ile birlikte hakikaten kar’da birlikte geldiler. Biz kar senesini var senesi olarak değerlendiriyoruz. Tabi karın var senesi olması hasabiyle vatandaşımızın daha rahat hareket etmesi, gideceği yere daha rahat gideceği anlamında bizlerde Battalgazi Belediyesi ekipleri olarak şu anda 8 ekibimizle birlikte her alanda karların etkili olduğu yerlerde, gerekli tedbirleri aldık. Gerek tuzlama, gerek greyderler, gerek yol açma çalışmaları ile ekiplerimiz sahada.  Sahadaki arkadaşlarımızın yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Kar yağsın bizde vatandaşımızın gidip geleceği yolları açma konusunda hiç bir sıkıntımız olmayacak. Araçlarımız da gerekli tedbirleri almaları gerekiyor. Kar’ın memleketimize rahmet ve bereket getirmesini diliyorum” dedi.

 

Yarıyıl tatilinin başlaması dolayısıyla yola çıkacak olan sürücülere uyarılarda bulunan Başkan Gürkan, “Yola çıkan sürücülerimiz çok mecbur kalmadıkça yola çıkmasınlar. Ayrıca 15 tatilin bugün başlaması hasabiyle öğrencilerimizde 15 günlük tatil sürecine girecekler. Bu tatil sürecini mümkün olduğu kadar seyahat etmeden evlerinde geçirmelerini veya yakın çevrelerinde geçirmelerini diliyorum. Ayrıca yola çıkacak araçlarda kış lastikleri ve yol anlamında tüm tedbirleri alarak yola çıkmalarını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası