Avrupa Hekimhanlılar Derneğinden spor malzemesi yardımı

Avrupa Hekimhanlılar Derneğinden spor malzemesi yardımı

İtfaiyecilerden ziyaret

İtfaiyecilerden ziyaret

“T.Özal Üniversitesi’ne destek olacağız”

“T.Özal Üniversitesi’ne destek olacağız”

Başkan Polat’tan Karabulut’a  ziyaret

Başkan Polat’tan Karabulut’a ziyaret

Vali Kaban iftar açtı

Vali Kaban iftar açtı

“Gazeteciler Günü kutlu olsun”
  • Ana Sayfa » Güncel
  • 10 Ocak 2018 - 14:06:45
“Gazeteciler Günü kutlu olsun”

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Kemal Deniz  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Demokratik toplumun vazgeçilmez unsurlarından birisi olan basının ülke gelişimine büyük katkı verdiğini belirten Başkan Kemal Deniz: “Basın mensubu meslektaşlarım, halkın haber alma toplumun talep ve görüşlerini kamuoyuna aktarmak noktasında önemli bir görevi üstlenmektedir. Basınımızın fedakar emekçilerinin, bundan sonrada Basın Meslek İlkeleri doğrultusunda ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı çerçevesinde yerine getireceklerine inanıyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Gazetecilerin toplumun vicdanı, vatandaşın gözü, kulağı olduğunu ifade eden Deniz, güçlü demokratik bir toplum için rahatça görevlerini ifa etmeleri, etmeleri gerektiğini vurgulayarak; “Gazetecilik mesleği zannedildiği kadar kolay bir meslek değildir. Kitle iletişim araçlarından birisi olan gazetecilik, kamuoyunu aydınlatma, haberdar etme ve bilgilendirme amacını taşır. Bu alan, toplumda meydana gelen ekonomik, siyasal, kültürel, sportif, adli olaylarla ilgili her türlü haberin yayınlanması etkinliğini içerir. O sebeptendir ki basın rahatça çalışmalıdır” ifadelerinde bulundu.
Yetkililerin basın mensuplarının sosyal hakları üzerinde ciddi çalışmalar yapmasını da beklediklerini sözlerine ekleyen Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Kemal Deniz  “Tüm gazeteci meslektaşlarımın 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutlarım” dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası