Avrupa Hekimhanlılar Derneğinden spor malzemesi yardımı

Avrupa Hekimhanlılar Derneğinden spor malzemesi yardımı

İtfaiyecilerden ziyaret

İtfaiyecilerden ziyaret

“T.Özal Üniversitesi’ne destek olacağız”

“T.Özal Üniversitesi’ne destek olacağız”

Başkan Polat’tan Karabulut’a  ziyaret

Başkan Polat’tan Karabulut’a ziyaret

Vali Kaban iftar açtı

Vali Kaban iftar açtı

Baharı beklerken şarkıları çoşturdu
Baharı beklerken şarkıları çoşturdu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından “Baharı Beklerken” adlı bir sanat müziği konseri düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun verdiği konser, dinleyicileri mest etti.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda düzenlenen konsere Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, daire başkanları, şube müdürleri, kurum-kuruluş temsilcileri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. Şef Yusuf Seval’in yönetiminde sevilen sanat müziği eserlerini icra eden Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, büyük ilgi gördü.

Malatya insanı, sanatseverdir

Konserin sonunda Şef Yusuf Seval’e çiçek takdim Büyükşehir Genel Sekreteri Ercan Turan, şöyle konuştu:

“Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, yaklaşık 2 yıl önce Türk Müziği Konservatuvarı kurulması için talimat vermişti. Ne kadar isabetli bir talimat olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Müzik çalışmaları bir fidandı, dallandı budaklandı bir çınar oldu. Koroda sanatçı hocalarımızın yanısıra kursiyerlerimiz var, konservatuvar öğrencilerimiz var. Sanat musikisi inceliğini, zerafetini, olgunluğunu çok güzel yansıttılar. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız hemen hemen her alanda faaliyetler yürütüyor; müzik alanında da tasavvuftan halk müziğine kadar her alanda icralar yapıyor. Ve salonlarımız tıklım tıklım dolu. Bu, Malatya insanının da zerafetini, kadirşinaslığını ve sanatseverliğini gösteriyor. Bundan dolayı buraya kadar teşrif eden tüm hemşerilerimize en derin sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası