Kültürel istihdam arttı

Kültürel istihdam arttı

“Oyunuzu üç hilale onurla, gururla, şerefle basacaksınız”

“Oyunuzu üç hilale onurla, gururla, şerefle basacaksınız”

Şehite son görev

Şehite son görev

Doğanşehir’de yol çalışmaları

Doğanşehir’de yol çalışmaları

Yağlı boya resim sergisi açıldı

Yağlı boya resim sergisi açıldı

Türk Ocağında müzik ziyafeti
Türk Ocağında müzik ziyafeti

Her hafta bir konu bir konuk şeklinde her cuma gün Türk Ocağında düzenlenen sohbet proğramı bu hafta yerini Türk Sanat ve Türk Halk müziğine bıraktı. Türk Ocağına gelen üyeler ve konuklar, önce kuru fasulye yediler sonra ise  müzik ziyafetine geçtiler. Bu haftaki gündem ile ilgili düşüncelerini aktaran Türk Ocağı Başkanı Nadir Günata: “Bu hafta dünyanın […]

Her hafta bir konu bir konuk şeklinde her cuma gün Türk Ocağında düzenlenen sohbet proğramı bu hafta yerini Türk Sanat ve Türk Halk müziğine bıraktı.

Türk Ocağına gelen üyeler ve konuklar, önce kuru fasulye yediler sonra ise  müzik ziyafetine geçtiler.

Bu haftaki gündem ile ilgili düşüncelerini aktaran Türk Ocağı Başkanı Nadir Günata: “Bu hafta dünyanın ve ülkenin gergin ortamından uzakta, musiki dolu bir akşam yaşadık. 
Kilimlerde, halılarda, mimaride, camilerimizde, görsel sanatlarda, musikide enfes eserler ortaya koymuş bir milletiz. 
Ancak son zamanlarda sosyal hayatta yaşadığımız bir takım olumsuzluklarda elbette ki sanattan uzak kalmış olmanın, estetik anlayışı evlerimizden, sokaklarımızdan, şehirlerimizden uzaklaştırmış olmanın, ruhlarımızın beslenemeyişinin etkileri yadsınamaz.
Bu amaçla bu hafta TRT sanatçısı hemşerimiz Ufuk Erbaş, Kültür Bakanlığı ses sanatçısı ve Banazı Kültür Derneği başkanı Selahattin Yalçınkaya, İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç .Dr. Ramazan Kamiloğlu ve yine İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ramzan Çiftlikçi hocalarımızı misafir ettik. 
Tüm katılımcılarımız Türk musikisi ile ilgili yaptıkları kısa konuşmalar sonrasında misafirlerimize unutulmaz bir müzik ziyafeti tattırdılar. 
Yoğun bir dinleyici grubu tarafından beğeniyle takip edilen program için davetimize icabet eden üstatlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası