Başkan Eser öğrencileri giydirdi

Başkan Eser öğrencileri giydirdi

Ocak toplantısı tamamlandı

Ocak toplantısı tamamlandı

“Bir nevi gösteri ilgi gördü

“Bir nevi gösteri ilgi gördü

Öğrenci harçlıkları Arakan’a

Öğrenci harçlıkları Arakan’a

Tarım- ÜFE Aralık ayında %1,35 arttı

Tarım- ÜFE Aralık ayında %1,35 arttı

DT kaldığı yerden
DT kaldığı yerden

Devlet Tiyatrosu tarafından Malatya’da sahnelenen oyunlara 19 Ocak 2018 tarihnde devam edilecek. 16 Aralık 2017 tarihinde “Baş Belası” oyunundan sonra yılbaşı tatili nedeniyle ara verilen oyunlara Ocak ayı içinde “Ayı/Teklif” ve “Bu da Geçer Yahu”  oyunları ile devam edecek

“AYI/TEKLİF”

Anton Çehov’un yazıp Yılmaz Gruda’nın dilimize çevirip,  Hayati Çıtaklar’ın yönettiği oyun 1 saat 15 dakika sürüyor ve 1 perdeden oluşuyor.

19 Ocak 2018 Cuma günü saat 20:00’de ve 20 Ocak Cumartesi günü saat 14:00 ile 20:00’de Malatyalıların beğenisine sunulacak komedi türündeki ilk oyunda genç yaşta dul kalan ve evlenmeye yemin etmiş kadının, kocasının borcunu istemeye gelen alacaklısından etkilenmesi , ikinci oyunda ise Çubukof ve Lomof  aileleri arasında kız isteme konu ediliyor.

Erzurum Devlet Tiyatrosu oyuncularından  Emrah Keskin, Taner Köse ve Kardelen Fatma Göktaş’ın rol aldığı oyuna Sabancı Kültür Merkezi ev sahipliği yapacak.

“BU DA GEÇER YAHU”

Uğur Saatçı’nın yazıp, Barış Erdenk’in yönettiği oyun 26 Ocak 2018 Cuma günü saat 20:00’de ve 27 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 14:00 ve 20:00’de Malatyalı tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

2 Saat 5 dakika sürüp 2 Perdeden oluşan oyunda; 1918-1923 yılları arasında İstanbul‘un işgal yıllarının anlatıldığı oyunda, savaşın acıları ve işgalin hüznüne dikkat çekiliyor. İşgal orduları kumandanı Amiral Colthart’ın emir subayı olmak zorunda kalan Yüzbaşı Süha’nın etrafında geçen oyunda, İstanbul’u kaptırmamak için mücadele eden insanların hikayeleri anlatılıyor.

Oyun, İstanbul’un işgal altından kurtulmasına yardımcı olmaya çalışan bir grup insanın planlarını bol müzik ve dansla izleyiciye sunuluyor.

Adana Devlet Tiyatrosunca sahnelenen oyunda, Doruk Nalbantoğlu, Mazlum Taşkıran, Fırat Demirağ, Efe Ünsal, Yeliz Tekman, Hülya Yıldız, Burak Erol, Recep Kekil, Ozan Sargın, Dilek Dokumacı, Ömer Bertan, Nazlı Köymen, Berna Tülay Uğurlar, Refik Koral Kısakürek, Mustafa Hardaldalı, Vahit Yöney, Gürcan Alğan, Umut Verdi Boğaç ve Zeyrek Yıldız rol alıyor.

Oyunun dekor tasarımı Emre Satı, kostüm tasarımı Funda Karasaç, ışık tasarımı Özer Kuşkaya, dansları Sibel Erdenk ve müzikleri ise Emin Serdar Kurutçu’ya ait.

Bu oyuna ait biletler yine internette ve Sabancı Kültür Merkezi gişelerinden temin edilebilecek.

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir