Öğrenciler Atabey Feribot İskelesi’ni gezdi

Öğrenciler Atabey Feribot İskelesi’ni gezdi

Semt Konaklarında kurslar devam ediyor

Semt Konaklarında kurslar devam ediyor

4 Mahallede fosseptik inşa ediliyor

4 Mahallede fosseptik inşa ediliyor

MASKİ’den Konducak’a kanalizasyon hattı

MASKİ’den Konducak’a kanalizasyon hattı

Valilik standına ilgi

Valilik standına ilgi

FETÖ/PDY davasına devam ediliyor 
  • Ana Sayfa » Asayiş
  • 6 Kasım 2017 - 10:43:52
FETÖ/PDY davasına devam ediliyor 

15 Temmuz darbe kalkışmasına ilişkin Malatya’da görülen FETÖ/PDY davasına bugün devam ediliyor. 15 Temmuz’da yaşanan darbe kalkışması sonrası Malatya’da başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 6 duruşma 19’uncu oturum gerçekleştiriliyor. Yakınca Spor Salonunda kurulan Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda 27’isi tutuklu 76 sanığın yargılanmalarına başlandı. Aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti’nin […]

15 Temmuz darbe kalkışmasına ilişkin Malatya’da görülen FETÖ/PDY davasına bugün devam ediliyor.
15 Temmuz’da yaşanan darbe kalkışması sonrası Malatya’da başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında 6 duruşma 19’uncu oturum gerçekleştiriliyor. Yakınca Spor Salonunda kurulan Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda 27’isi tutuklu 76 sanığın yargılanmalarına başlandı.
Aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti’nin de yer aldığı sanıklardan bugün duruşmaya Malatya E Tipi Cezaevi’nde bulunan 8 eski havacı katıldı. Sanıkların duruşma salonuna getirilişi sırasında salon dışında bekleyen vatandaşlar tepki gösterdi. Ellerinde Türk bayrakları ile sanıklara tepki gösteren vatandaşlar, “Hepiniz vatan hainisiniz, Pensilvanya’nın köpekleri” gibi çeşitli sloganlar attı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı duruşmaya tutuklu sanıklardan dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti, dönemin garnizon komutanı Avni Angun ve dönemin 7. Ana Jet Üs Komutanı Emin Ayık ise tutuklu bulundukları cezaevlerinden SEGBİS ile katıldı. Duruşmayı AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, il yönetiminin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi de takip ediyor.
Öte yandan bugünkü celsede Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’ın da tanık olarak ifade vermesi bekleniyor.

FEÖ/PDY davası sürüyor

Malatya’daki FETÖ/PDY ana davasını takip eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Senaryo kurulduğunu görüyoruz” dedi.
Yeşilyurt ilçesine bağlı Yakınca Mahallesindeki spor salonunda kurulan Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ/PDY Malatya ana davasını takip eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, duruşma çıkışında yaptığı açıklamada hain darbe girişimin askeri ve sivil ayağında ciddi bir senaryo ile karşılaştıklarını söyledi.
Duruşmada senaryo kurulduğunu gördüklerini ifade eden Şahin, “Konuşmalara bakınca sürecin uzatılmaya çalışıldığını görüyoruz. Kentteki hava üssünden ve kışlalardaki hareketlilikten sorumlu değillermiş gibi. Halkın üzerine sürmüş oldukları zırhlı personel taşıyıcılarla, havalandırılmaya çalışılan savaş uçaklarıyla, buraya sevk edilen 7 kargo uçağıyla neden o gün hareketlilik vardı?
Ankara’da da duruşmaları takip ettik, birinin diğerinden farkı yok. İtirafçılar var ama itirafçıların yaptıklarının bir takım düzmece şeyler olduğunu biliyorum. Kesinlikle bildiklerinin yüzde 5’ini bile anlatmıyorlar. Vaziyeti kurtarmak için çaba içerisindeler. Milletimizin beklentisi adil kararlar verilmesi.” şeklinde konuştu.
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise bugünkü duruşmada da gördüklerinin diğerlerinden farklı olmadığını belirterek “Sanıklar ve avukatlarının sanki bu ülkede bir darbe girişimi olmamış, kargo uçakları inmemiş, zırhlı personel taşıyıcılar çıkartılıp halkın üzerine sürülmemiş gibi davranıyorlar” dedi. Sanıkların hiçbir şey olmamış gibi tiyatro sergilediklerini dile getiren Kahtalı, “Biz, bu davanın peşini bırakmayacağız, 250 şehidimizin kanını yerde bırakmayacağız. Bu ülke üzerinde operasyon yapmaya kalkanların hüsrana uğrayacağını hep birlikte görmüş olacağız” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası