Mali yılı ücret tarifeleri görüşüldü

Mali yılı ücret tarifeleri görüşüldü

Muhtarlar yemekte bir araya geldi

Muhtarlar yemekte bir araya geldi

“Gazeteciliğin temelinde doğruluk yatar”

“Gazeteciliğin temelinde doğruluk yatar”

7 Jandarma Astsubay FETÖ’den gözaltında 

7 Jandarma Astsubay FETÖ’den gözaltında 

Trabzonspor maçı biletleri satışa sunuldu 

Trabzonspor maçı biletleri satışa sunuldu 

MAFSAD’ın fotoğraf eğitimleri başladı
  • Ana Sayfa » Güncel
  • 11 Ekim 2017 - 10:00:37
MAFSAD’ın fotoğraf eğitimleri başladı

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD yeni dönem temel fotoğraf eğitimlerine başladı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Türkiyenin en büyük Fotoğraf Makinesi Müzesinde başlayan fotoğraf eğitimleri kapsamında öncelikle fotoğrafın ve fotoğraf makinelerinin tarihsel gelişimi hakkında bilgi verildi.   Ardından müzeyi gezen kursiyerler fotoğraf tarihi dersinin, Fotoğraf Makinesi Müzesinde yapılmasının gerçekten çok anlamlı olduğunu ve ayrıca müzenin de oldukça etkileyici olduğunu belirttiler.

“MÜZE’Yİ EĞİTİMLERDE KULLANACAĞIZ”

Kursta fotoğraf tarihi dersini anlatan Dr.İsmail Evren, MAFSAD olarak, gelen talepler doğrultusunda yılda 3-4 defa temel fotoğraf eğitimi kursu açtıklarını, bu dönem 24. temel fotoğraf eğitimini Fotoğraf Makinesi Müzesinde başlattıklarını, kursa ilginin yoğun olduğunu ve  kursta 20’nin üzerinde kursiyer bulunduğunu söyledi. Evren, kurs kapsamında fotoğraf tarihi, fotoğraf makineleri ve diğer ekipmanlar, ISO, diyafram, enstantene, ışık ve  kompozisyon gibi derslerin verildiğini, bunların  yanında 2 defa il içinde teknik geziye çıkıldığını, bu gezide çekilen fotoğrafların teknik değerlendirmesinin “fotoğraf okuma” dersinde yapıldığını ve katılım belgelerinin takdim edilmesiyle kursun bitirildiğini belirtti.    Müzenin, çok etkileyici ve oldukça nitelikli olduğunu belirten Dr.İsmail Evren,  temel fotoğraf eğitimlerinin, fotoğraf tarihi, fotoğraf makineleri, objektifler ve diğer ekipmanlar gibi  bazı derslerini Müzede vermeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

“FOTOĞRAF, EMEK İŞİ”

24.dönem temel fotoğraf eğitimi kursiyerlerinden Serap Deniz yaptığı açıklamada kursun çok keyifli geçtiğini, fotoğrafın teknik boyutlarını öğrenip, güzel ve etkileyici fotoğraflar çekmek istediğini, bunun için de emek sarf edilmesi gerektiğini belirtti. Deniz ayrıca,  Fotoğraf Makinesi Müzesinin Sinema Salonunda, 1870’li yıllardan kalma fotoğraf makinelerinin içinde “Fotoğraf tarihi” dersi gördüklerini ve bundan da ayrıca mutluluk duyduklarını ifade etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir