2.OSB’de toplantı

2.OSB’de toplantı

“2018 bizim yılımız olacak”

“2018 bizim yılımız olacak”

Kadınlar stres atıyor

Kadınlar stres atıyor

Film Festivali 9-15 Kasım’da

Film Festivali 9-15 Kasım’da

Cansuyu projesi kursu başladı

Cansuyu projesi kursu başladı

Bicir Barajı ve sulaması tamamlandı
  • Ana Sayfa » Malatya
  • 9 Ekim 2017 - 09:55:19
Bicir Barajı ve sulaması tamamlandı

DSİ  içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya yönelik çalışmalara devam ediyor. 

DSİ Genel Müdürü Murat ACU;’’DSİ olarak son 14 yılda Malatya ilimizde5 baraj ve 1 gölet inşa ettik. 233.190 dekar araziyi sulamaya açtık veçiftçilerimize yıllık 140 milyon TL zirai gelir artışı sağladık ve 44 derenin ıslahını tamamladık. ’dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun talimatıyla başlatılan ve büyük sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civardaki içme kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen “GÖLSU” projesi kapsamında Malatya İlimiz de nasibini aldığını belirten DSİ Genel Müdürü ACU;’’ Bu kapsamda çalışmaları tamamlananMalatya Kuluncak BicirBarajı ve Sulaması kapsamında2.230 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacaktır.’ ifadelerini kullandı.

Temelden yüksekliği 33 metre olan Bicir Barajının ve Sulamasının tamamlanması sulamadan elde edilecek gelir ile2017 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 1.739.400 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini belirten DSİ Genel Müdürü Murat ACU; Projenin tamamlanması ile birlikte yöredeki münbit araziler daha verimli hale gelirken, tarımsal üretim de artacaktır. Buda vatandaşın sosyo-ekonomik olarak gelişim göstermesine olanak sağlayacak.

DSİ Genel Müdürü Murat Acu;‘’Son olarak bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ‘dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir