“Vatana Hizmet Görevlerin En Yücesidir”

“Vatana Hizmet Görevlerin En Yücesidir”

120 bin konut satıldı

120 bin konut satıldı

Asfalt ve beton MESTON tarafından üretiliyor

Asfalt ve beton MESTON tarafından üretiliyor

4 Caddenin asfaltı yenilendi

4 Caddenin asfaltı yenilendi

“Millet kıraathanesi hizmete girecek”

“Millet kıraathanesi hizmete girecek”

ERTUĞRUL SAĞLAM OLAYI
 • ErolKURHAN
  • Erol KURHAN
  • erolkurhan@hotmail.com
  • 15 Eylül 2017 - 11:03:06

Bir Ertuğrul Sağlam olayı iki gündür Malatya gündemini meşgul etti, gitti.

Bir yanda, son 3 yılda 2 kez şampiyon olan, gelecek 3 yıl içinde Avrupa sözü veren Malatyaspor  yönetimi (Tek kişilik Adil başkan)

Diğer yanda bir Anadolu Takımı ile Süper Ligde şampiyon yaşamış, teknik direktör Ertuğrul Sağlam.

4 hafta geride kaldı.  Sezonun ilk maçında takım, Osmanlı karşısına geçtiğimiz sezondan 7 isminde bulunduğu 11 ile sahaya çıkmış, Osmanlıspor’u ezip geçmiş. İkinci hafta Sivas deplasmanında hakemin hışmına uğramış, üçüncü hafta dünya yıldızları ile kendini parlatan Antalya ile berabere kalmış, son hafta Kasımpaşa karşısında mükemmel bir futbol sergilemesine rağmen son dakikada kaleci hatasıyla mağlup olmuş.

Alınan futbolcuların çoğunluğunu Türk Futbol camiası tanımadığından, Malatya spor camiası transferlerden memnun olmadı ve hep başkan Adil Gevrek, futbolcu simsarları ile bu işi götürdü, menejerler tarafından kandırıldı şeklinde düşünüldü.

Ertuğrul Sağlam’da yaptığı açıklamalarda, istediği futbolcuların alınmadığını imalarla belli etti.

Yönetimin acemice davranıp, transferden, ikili ilişkilere, Federasyon nezdinden, kulüpler nezdine kadar  Yeni Malatyaspor’a zarar verebileceğini dile getirenler, Ertuğrul Sağlam’ın bunları toparlayacak tecrübeye sahip olduğunu da ifade ettiler.

Ziya Doğan’ın belli bir dönemi dışında Malatyaspor camiası ilk kez bu kadar güven duydu bir teknik direktöre. Her şeyi ile destek verdiler. Ertuğrul Sağlam’la çok uzun yıllar beraberlik hayal ettiler. Taraftar, yönetimi gönderip, kulübü Ertuğrul Sağlam’a teslim etme boyutunda güvendi. Ertuğrul Sağlam ne derse doğru o idi. Kentin nabzını dinleyen her kes bunu duyabilirdi.

Ve Perşembe günü geldi, Ertuğrul Sağlam istifa etti. Yönetim bunu basından duydu. Beşiktaş’ta ve Bursa’da böyle mi yapmıştı. Yönetimle görüşmeden, onları aç kurtların sofrasına sunarak.

Sağlam, yönetim istediğim futbolcuları almadı. Tesisler yapılmadı. Stad açılmadı diyerek, yönetimi hiçe sayarak görevi bıraktı.

Sevgili Ertuğrul Sağlam, Malatyalıların sana olan duygularını en iyi sen bilirsin. Sevgili Ertuğrul Sağlam, Malatyalılar bunu hak etti mi? Peki, aradan geçen sürede şimdi keşke şöyle yapsaydım dediğin oldu mu.

Sizi bilmem ama Malatyalı’nın keşkeleri oldukça fazla.

Keşke, Ertuğrul Sağlam, tesisleri bahane ederek ayrılmasaydı.

Keşke, Ertuğrul Sağlam, bizlerin duygularına önem verseydi.

Türkiye’de bir örnek yok ki, hocanın dediğini yapan. BJK mi, GS mi, FB mi.

Örnek firmanı kurar genel müdüre bu benim dükkan sana emanet dersin. Dükkanı kurmadan genel müdüre efendim ne istersin ne yapalım demezsin.

Bu da öyle bir şey…

Ayrıca açıklamalarında parasal hiçbir gerekçe yok. Tek sebep, tesisler ve transfer edilen futbolcular.

Geri kalan maçlarda izlediğimiz Yeni Malatyaspor boş bir takım değil. Bu hamuru Ertuğrul yuğurunca iyi bir şeyler çıkar. Henüz 2 transferi de sarı siyah forma ile izlemedik. Bakalım nasıl olacak, forvet Adem Büyük ile orta saha saha için alınan futbolcuda takıma girince, ortaya ne çıkacak.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, kadroya transfer istedi yapılmayınca istifa etti tezi son derece yanlıştır.

Çünkü, transfer dönemi sona ermiş takımın başında Kasımpaşa ile maç oynamış. Maçtan sonra geleceğe dair konuşmalar yapmış. O maç sonrası Malatya’ya gelmiş, Bursaspor maçı hazırlıklarına başlamış, devam etmiş ve Perşembe günü yani transfer döneminin bitmesinden 1 hafta sonra ipleri koparmış. Konu transfer olsaydı, neden 8 Eylül’de ayrılmamışta, 1 hafta beklemiştir.

Tesisler tamamlanmadı iddiası da komik. Burası yeni kurulmuş, yeni süper lig görmüş, yöneticisi acemi, şehirde yetkili yok ki stadı bitirilsin. Ama seni çok seven bir kent var. Elbette hatalar olacak. Elbette her istediğin olmayacak. Bunu zamana yayacaksın. Malatyaspor Ertuğrul Sağlam’ın kariyerine şu an kariyer katacak yer değildir.  Ama Ertuğrul hoca da çok iyi biliyor ki, yoktan var etmek, taşın altına elini koymak çok önemlidir. İşte o zaman gelinen yer daha keyifli olur.

İnsan, bu şartlardaki bir takımı, kimse ile konuşmadan terk edip gidiyorsa, hele de önemli bir maçın arifesinde bunu yapıyorsa suçludur. Korkmuştur, kaçmıştır.

 • Etiketler
 • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz
avukat dosyası