“Vatana Hizmet Görevlerin En Yücesidir”

“Vatana Hizmet Görevlerin En Yücesidir”

120 bin konut satıldı

120 bin konut satıldı

Asfalt ve beton MESTON tarafından üretiliyor

Asfalt ve beton MESTON tarafından üretiliyor

4 Caddenin asfaltı yenilendi

4 Caddenin asfaltı yenilendi

“Millet kıraathanesi hizmete girecek”

“Millet kıraathanesi hizmete girecek”

“Şimdi ülkücülerin birlik zamanı”
  • Ana Sayfa » Politika
  • 31 Aralık 2016 - 07:33:39
“Şimdi ülkücülerin birlik zamanı”

Türk Ocağı 2016 yılının son sohbet toplantısını yaptı. Toplantıya; Cengiz Selçuk, Şerif Çakın, Erol Aydağ, ve Latif Yıldırım konuşmacı olarak katıldı.

Malatya Türk Ocağı tarafından her 15 güne bir Cuma akşamları düzenlenen sohbet toplantısı kapsamında 2016’nın son toplantısı gerçekleştirildi.

Uzun yıllar MHP İl Başkanlığı yapmış Cengiz Selçuk, Muhafazakar Parti, MÇP, MHP il başkanlıkları görevlerinde bulunmuş Pala Şerif Şerif Çakın, İlk Ülkü Ocakları İl Başkanı Erol Aydağ, eski belediye başkan yardımcımız Latif Yıldırım konuşmacı olarak katıldığı sohbet toplantısı oldukça ilgi gördü.
Çok sıkıntılı bir dönemde vatan, millet için her türlü fedakarlığı göze alarak, hareketin bu günlere gelmesinde büyük katkıları olan,  yine sıkıntılı bir süreçten geçerken tecrübeleri ve yaşanmışlıkları ışığında tavsiye ve önerilerini dile getiren konuşmacılar. birlik ve beraberlik vurgusu yapıp, bu toprakların Türk yurdu olduğunu ve devleti yönetenlerin bunu asla unutmamaları gerektiğinin altını çizdiler.
Hedefe ulaşabilmek için mesellerin siyaset üstü ve şahıslar üstü değerlendirilmesi gerektiğinin altı çizildi. Ülkücü milliyetçi camianın çeşitli dernekler ve kuruluşlar vasıtası ile faaliyetlerini sürdürmesinin önemine değinilirken, Ülkü Ocakları pınarının kurumaması meselesinin hayati bir mesele olduğu belirtildi.
Yine belirlenen hedefler doğrultusunda başarıya ulaşabilmek için, ortak aklın devreye sokularak belirli bir plan ve program çerçevesinde hareket etmenin önemi vurgulandı.
Dinleyicilerden gelen sorularla oluşan umutsuz ve gelecek adına kaygılı yorum ve düşünceler karşısında Cengiz SelçukTürk milletinin içinde, genlerinde, ruhunda olan mücadele azminin 15 Temmuz’da nasıl ortaya çıktığını anlattı. Çıplak eliyle tanka, topa, uçağa meydan okuyan bu millet, çokca gıpta edilen, her fırsatta dile getirilen 80 öncesi bizim mücadelemizden daha az iş yapmamıştır dedi.  Türk milletinin mayasında bunun olduğunu söyleyen Cengiz Selçuk tüm meselenin birlik ve beraberlik içinde, ortak hedefe doğru yürüyebilmek olduğunu belirtti.
Zaman zaman anıların dile getirildiği, zaman zaman da soru-cevap şeklinde geçen  sohbetin sonunda Şerif Çakın şehitler için bir Kur-an tilaveti yaptı ve program sona erdi.
Hakimiyet
  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası