“Siyasetçiler seçim döneminde meydana çıkar algısını yıktık”

 “Siyasetçiler seçim döneminde meydana çıkar algısını yıktık”

AK Parti’den Vali Kaban’a ziyaret

AK Parti’den Vali Kaban’a ziyaret

Yeni yol ve kavşak düzenlemeleri incelendi

Yeni yol ve kavşak düzenlemeleri incelendi

Rektör Karabulut’a ziyaret

Rektör Karabulut’a ziyaret

Avrupa Hekimhanlılar Derneğinden spor malzemesi yardımı

Avrupa Hekimhanlılar Derneğinden spor malzemesi yardımı

“Su sıkıntısını gidermeye çalışıyoruz”
  • Ana Sayfa » Malatya
  • 28 Aralık 2016 - 13:08:43
“Su sıkıntısını gidermeye çalışıyoruz”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Gündüzbey Kaptaj da kuraklık nedeniyle su debisinin düştüğünü, bunun yanı sıra Malatya’nın tümünün içme suyunu planlamak amacıyla yatırım yaptıklarını belirtti”

Gazeteciler ile Sanat Sokağında bulunan Çamlıca Restoran da öğlen yemeğinde bir araya gelen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını cevapladı.

“İÇME SUYU SIKINTISI ÇEKİYORUZ”

Malatya’nın kış aylarında ilk defa su sıkıntısı çektiği yolundaki gazetecilerin sorusunu cevaplayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir yasasıyla birlikte yaşanan sıkıntılar var. Büyükşehir olduk ama gelirimiz artmadı, bütçeden aldığımız payda bir artış olmadı. Bunun yanında Şehrimizin tüm alt yapı ve üst sorunları Büyükşehir Belediyesine kaldı. Kapatılan Belediyelerin kendilerine göre bir su şebekesi ve depoları vardı. Şimdi bunlar bize devir oldu. Şehir merkezi il sınırlarına kadar uzadı. MASKİ Malatya’da su planlaması yaparak şebekeyi yenilemeye ve kayıp kaçak oranlarını azaltmak için çalışıyor. Bunun yanında kaptaj da ilk defa kuraklık nedeniyle su debisi düştü. Bu nedenle il merkezinde su kesintileri başladı, bunu gidermek için çalışıyoruz” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak su sıkıntısını en aza indirmek için çalıştıklarını kaydeden Çakır, su tasarrufu içinde çağrı da bulunarak “MASKİ il merkezinden başlayarak şebekeyi yeniliyor. Bundan dolayı bir sıkıntı görülüyor ama bunlar geçici. Salköprü mahallesinde bir kaçak tespit ettik, suyu kesmeden müdahale edildi, suyu kestiğinizde 13 mahallenin suyu kesilecek. Yenilenen şebeke ile Salköprü mahallesindeki apartmanlara daha kolay su verilmeye başlandı. Evet sıkıntılar var ama bunu gidermek için çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın da su tasarrufu yaparak bize destek olmalarını bekliyoruz şeklinde konuştu.

Başkan Çakır daha sonra gazetecilerin çeşitli konularda sorularını cevapladı.

Hakimiyet

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası