“Siyasetçiler seçim döneminde meydana çıkar algısını yıktık”

 “Siyasetçiler seçim döneminde meydana çıkar algısını yıktık”

AK Parti’den Vali Kaban’a ziyaret

AK Parti’den Vali Kaban’a ziyaret

Yeni yol ve kavşak düzenlemeleri incelendi

Yeni yol ve kavşak düzenlemeleri incelendi

Rektör Karabulut’a ziyaret

Rektör Karabulut’a ziyaret

Avrupa Hekimhanlılar Derneğinden spor malzemesi yardımı

Avrupa Hekimhanlılar Derneğinden spor malzemesi yardımı

“İnsana hayat veren tek şey kandır”
  • Ana Sayfa » Malatya
  • 27 Aralık 2016 - 13:28:39
“İnsana hayat veren tek şey kandır”

Türk Kızılay’ı Güney Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Osman Özgül ve Türk Kızılay’ı Malatya Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Hakan Yılmaz, Türkiye Kamu-Sen Malatya Şube Başkanı Akın Çelik ve sendika üyeleri, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ve Dernek Üyeleri Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret ettiler.

Türk Kızılay’ı Güney Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Özgül “Türk Kızılay’ı Güney Batı Bölge Kan Merkezi 2014 yılından itibaren Malatya ilimizde hizmet vermektedir. Bölge Müdürlüğümüze Malatya Kan Bağış Merkezi, Elazığ Kan Bağış Merkezi, Adıyaman Kan Bağış Merkezi olmak üzere 3 ilimiz bağlıdır. Bünyemizdeki 90 personel ile öncelikli olarak bağlı illerimizdeki vatandaşlarımızdan kan bağışları toplanıp gerekli hazırlık ve ayrıştırma işlemleri için bölge müdürlüğümüze getirilen kanlar laboratuvarımızda işlenip kan ürünleri sunuma hazır hale getirilir. Daha sonra uygun saklama koşullarındaki soğuk odalarımızda muhafaza edilir. Bölge müdürlüğümüze bağlı 3 ildeki tüm hastanelerin her türlü kan ve nitelikli kan ürünleri ihtiyacı tarafımızca karşılanmaktadır.

İlimizde hizmet veren Malatya Kan bağış Merkezi 2006 yılından beri hizmet vermekte olup halen 30 personelle kan bağışı toplamaya devam etmektedir. Özellikle kış aylarındaki soğuk hava ve kar yağışı ile birlikte düşen kan bağışı sayılarına bağlı olarak tek kaynağı insan olan yaşamsal bir ilaç olarak kabul edilen kanı bekleyen hastalarımızın mağdur olmaması adına tüm duyarlı hemşerilerimizi ilimizdeki kan bağış noktalarına bekliyoruz” dedi.

Vali Toprak, Bölgenin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için Kan Merkezi ve mobil kan bağış aracı ile hizmet vermekte olan Türk Kızılay’ına kan vermenin sağlık açısından önemine değinerek, “Kızılay’ın kan bağışı faaliyetleri son derece önemlidir. Kan ve kan ürünleri doğrudan doğruya insan hayatını ilgilendirmektedir. Kan bağışı kan verenin sağlığını olumlu yönde etkilediği gibi kan ihtiyacı olan insanlarında hayatının kurtarılmasında büyük önem arz ediyor. İnsandan insana hayat veren tek ilaç kan’dır, bu nedenle kan bağışına çok önem vermemiz gerekir” diyerek Türk Kızılay görevlilerine çalınmalarından dolayı teşekkür etti.

 

TÜRKİYE KAMU-SEN’DEN ZİYARET

Türkiye Kamu-Sen Malatya Şube Başkanı Akın Çelik ve sendika üyeleri Vali Toprak’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Çelik ve üyeler Vali Toprak’a 15 Temmuz ve sonrasındaki süreçte göstermiş olduğu çalışma ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederek gündeme ilişkin görüşlerini dile getirdiler.

Türkiye Kamu-Sen ve bağlı bulunan diğer sendikaların her zaman için demokrasiden yana olduğunu ve olmaya da devam ettiğini dile getiren Başkan Çelik, Türkiye Cumhuriyeti devletinin tüm kurum ve kuruluşları ile köklü bir geçmişe sahip olduğunu söyledi.

Vali Toprak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,“Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır manasında ülkemizin birliği düzeni bekası her şeyden önemli o noktada gücümüzü kuvvetimizi birlikteliğimizi ülkenin bekası için harcamalıyız.

Dışarıdan içeriden her türlü ihanet yapılarının harekete geçtiği bu dönemde hepimizin dikkatli olması gerekiyor. Bugünün sorunu değil dünün ve 100 Yıl öncesinin 200 yıl öncesinin ihanet, hain düşüncelerinin eyleme konulamaması nedeniyle Kurtuluş Savaşı, Milli Mücadele yıllarında yeniden, acaba bu hain emellerinize ulaşabilir miyiz diye bir kalkışma. İçeriden ve dışarıdan bir kalkışma, dışarıdan piyon kullanma her bir terör örgütü bugün bir ihanetin parçası olmak üzere direkt ya da endirekt ülkemizde faaliyet içerisinde Onun için ilk önce uğraştığımız işler önemlidir, ama ondan öte devletimizin milletimizin bekası ve onu gerçekleştirecek güç ve birliktelik önemlidir” dedi.

 

TÜRKİYE MUHTARLAR DERNEĞİ’NDEN ZİYARET

Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa ErenveDernek Üyeleri Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret ettiler.

Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Eren ziyarette yaptığı konuşmada” Sayın valimize ve Devletimize taziyelerimizi iletmek üzere geldik. İstanbul’da, Ankara’da, Kayseri’de ve Suriye’de, Fırat Kalkanı Harekâtında Şehit düşen Asker, Polis ve sivil vatandaşlarımıza Cenabı Allahtan rahmet diliyoruz. Akraba ve yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz.

Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyor ve hiçbir zamanda da buna güçleri yetmeyecek. Bu millet olduğu müddetçe, devletine ve bayrağına sahip çıktığı müddetçe hiçbir zaman bu devleti yıkamayacaklar.

Aynı zamanda biz muhtarlar olarak her zaman devletin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Sizlere minnettarız,ilimizde sağlamış olduğunuz asayişten dolayıda teşekkür ediyoruz.” dedi.

Vali Toprak’ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek kendilerine teşekkür etti ve “Ziyaretiniz için çok sağ olun, ülkemize yönelik olarak planlı, hedefinde de ülkemizi ve ülkemizin bekasını yok edecek şekilde bir ihanet girişimini hep birlikte yaşıyoruz, bunu 15 Temmuz’da yaşadık, 15 Temmuz öncesinde de yaşadık.

15 Temmuz sonrasında bu hain ve ülkemizi iç çatışmaya götürecek girişim, Atatürk’le, halkımızla, askerimizle birlikte bizlere yani hepimize, 100 yıl önce milli mücadelede, Kurtuluş Savaşı’nda yapamadıklarını bugün içimizden ya da dışımız dan birilerini piyon olarak kullanarak hain niyetlerine ulaşma noktasında çalışmalar yaptıklarını ibretle izliyoruz.

Şükürler olsun ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm unsurları ile birlikte askeriye, polisiyle, cumhurbaşkanıyla, siyasi parti liderleriyle, sivil toplum örgütleriyle, muhtarlarıyla, iş dünyasıyla yani her bir alandaki gerek ferdi gerek kurumsal yaklaşımlarıyla bu ihaneti, bu tuzağı dikkatealarak davranış gösteriyoruz.

Dolayısıyla Türkiye Muhtarlar Derneği olarak sizlere de, siz değerli arkadaşlarımıza da mahallelerimizin, halkımızın sesi olarak bu heyecanı ülkemizin birliğine, beraberliğine olan o güzel duyguları ve bu duygularla birlikte hepimizin içini acıtan olaylar karşısındaki o hissiyatınızla bugün burada bulunmanız,ülkemiz adına, milletimiz adına, geleceğimiz adına bizim için bir güven meselesi.  Onun için sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Hakimiyet

  • Etiketler
  • Yorumla
YAZARLAR
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
avukat dosyası